Antalya'da emekleriyle aldığı atını çaldıran kadın, hırsızlıktan şikayetçi

Antalya'da emekleriyle aldığı atını çaldıran kadın, hırsızlıktan şikayetçi

4 bileziğini satarak hayvancılık işiyle servet biriktiren 42 yaşındaki Fatma Öncel'in, çiftliğinden atı çalındı. Daha önce de 25 tavuğunun çalındığını söyleyen kadın, hırsızların bulunmasını istiyor.

Antalya'da emekleriyle aldığı atını çaldıran kadın, hırsızlıktan şikayetçi

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan 42 yaşındaki 3 çocuk sahibi Fatma Öncel, elindeki imkanlarla kendisine servet yarattı.

Öncel, 14 yıl önce polis memuru eşine destek olmak için düğünden kalan 4 bileziğini satarak hayvancılık işine girdi.

Dönemin parasıyla 2 bin 500 liraya satıp 2 bin 400 liraya inek alan kadın, 100 liraya da hayvanını besleyecek yem aldı.

SÜT SATARAK İNEK SAYISINI 20'YE ÇIKARDI

İlk başlarda inek sütü satarak para kazanmaya başlayan Öncel, zamanla inek sayısını 20’ye kadar çıkardı. İneklerini beslemek için bir de tarla kiralayan Öncel, buraya ektiği mısır harmanıyla hayvanlarını beslemeye başladı.

Antalya da emekleriyle aldığı atını çaldıran kadın, hırsızlıktan şikayetçi #1

1 MİLYONDAN FAZLA SERVETE ULAŞTI

Daha sonra tavuk ile keçi de beslemeye başlayan azimli kadın, 14 senenin ardından 150 inek, yüzlerce keçi ve tavuk sahibi oldu. Öncel, bununla da yetinmeyip, sayısı bini geçen kaz beslemeye başladı. Tek başına beslediği hayvanlarının çoğalmasıyla işçi de tutan Öncel, 20 dönümlük arazide 1 milyon liranın üzerinde servet sahibi oldu.

Antalya da emekleriyle aldığı atını çaldıran kadın, hırsızlıktan şikayetçi #2

"BEYAZ ŞİMŞEK'İMİ ÇALDILAR"

4 yıl önce ise kurduğu çiftlikte hobi amaçlı at alıp beslemeye başlayan Öncel, geçtiğimiz hafta gelen haberle neye uğradığını şaşırdı. 2 at bir de tayı bulunan Öncel’in çiftliğine giren şüpheli ya da şüpheliler, ‘Şimşek’ isimli beyaz tayı çalarak kayıplara karıştı. Komşularının haber vermesi üzerine çiftliğine gelen Öncel çifti, çiftlikteki tellerin kesildiğini ve atlarını göremeyince polise başvurdu.

Antalya da emekleriyle aldığı atını çaldıran kadın, hırsızlıktan şikayetçi #3

"ATIMIN VE HIRSIZIN BULUNMASINI İSTİYORUM"

Geçen yıl 25 tavuğunun çalındığını da belirten Fatma Öncel, “İlk aldığım attı. Beyaz şimşeğimi çaldılar. Çiftliğimize renk katsın diye almıştık. Atımı ve hırsızın bulunmasını istiyorum.” dedi.

Antalya da emekleriyle aldığı atını çaldıran kadın, hırsızlıktan şikayetçi #4

"ŞÜPHELİLERİ BULACAĞINA İNANIYORUZ"

Öncel’in eşi Saadettin Öncel de ticaretin yanı sıra hayvanları çok sevdiklerini ifade ederek, “Atımızın çalınmasına oldukça üzüldük. Hobi amaçlı bakıyorduk. Emniyetteki arkadaşlarımızın şüpheli ya da şüphelileri bulacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

Antalya da emekleriyle aldığı atını çaldıran kadın, hırsızlıktan şikayetçi #5