Ankara'da psikiyatri bölümünde yatan hasta odasını ateşe verdi

Ankara'da psikiyatri bölümünde yatan hasta odasını ateşe verdi

Ankara Üniversitesi Cebeci Hastanesi'nin psikiyatri bölümünde tedavi gören Mehmet Beşparmak, odasında çıkardığı yangında hayatını kaybetti.

Ankara'da psikiyatri bölümünde yatan hasta odasını ateşe verdi

Mamak ilçesindeki Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi'ne bağlı Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı binasının 3'üncü katındaki tecrit odasında tedavi gören Mehmet Beşparmak, henüz bilinmeyen bir nedenle odasını ateşe verdi.

EKİPLER YÖNLENDİRİLDİ

Alevler kısa sürede odayı sararken, hastanede oğlunun refakatçisi olarak kalan baba Kadir Beşparmak, durumu itfaiyeye bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

Ankara'da psikiyatri bölümünde yatan hasta odasını ateşe verdi ViDEO

HASTA HAYATINI KAYBETTİ, 2 KİŞİ YARALANDI

İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alırken, merdiven yardımıyla binada mahsur kalan diğer hastaları tahliye etti. Hastanede yapılan incelemede, yangını çıkaran Mehmet Beşparmak yatağında ölü bulundu.

Yangında yaralanan 2 kişi ise sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrası ambulanslarla hastaneye kaldırdı.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

"CAMI KIRIP DEMİRLERİN ARASINDAN NEFES ALMAYA ÇALIŞTIM"

Yangın sırasında binadaki başka bir odada refakatçi olarak bulunan baba Kadir Beşparmak, oğlunun 17 yaşından beri bipolar hastası olduğunu ve salgın nedeniyle ayrı yerlerde kaldıklarını belirterek, "Mehmet'in hastalığının en sert zamanlarıydı. Kaldığı yer biraz dardı onu tek odaya aldılar. Aldıkları odada da yangın çıktı. Alev yoktu ama sadece duman vardı. Ben yardım etmek için kaldığım odadan çıktım, duman ağzıma kaçınca kustum. Sonra odama dönüp kapıları kapattıktan sonra camı kırıp demirlerin arasından nefes almaya çalıştım" dedi.

Ankara da psikiyatri bölümünde yatan hasta odasını ateşe verdi #1

'DIŞARI ÇIKTĞINDA TEHLİKE OLUŞTURUYORDU'

Oğlunun, kapısı içeriden açılmayan bir yerde tutulduğunu ve dolayısıyla yangında hayatını kaybettiğini belirten Beşparmak, "Onlara suç bulacak halimiz yok, çünkü bu başka türlü kontrol edilemeyen tuhaf bir hastalık. Aslında kendisine zarar vermez, kendisini en çok seven adam oydu. O muhtemelen 'duman çıkarırsam beni buradan çıkarırlar mı' diye böyle bir şey yapmıştır. Başka türlü asla böyle bir şey yapmaz. Halbuki oraya sigara, çakmak gibi şeyler alınmıyor, üzerinizde de arama yapıyorlar. Bu tür şeylerin oraya girmesi biraz zor ama Mehmet içeri bir şey sokmuş olabilir." diye konuştu.

"HASTANEDE KAPILARI KIRDI"

Mehmet Beşparmak'ın arkadaşı Mustafa Çağlayan da, "Mehmet'i hastaneye zorla yatırdık. İğneleri yapılmayınca tehlikeli bir durumda oluyordu. Dakikası dakikasını tutmuyordu. Şimdi iyi oluyorsun ama 30 saniye sonra düşman oluyor. Zor bir durumdu. Hastanede kapıları kırdı, oradan çıkmak istiyordu ama dışarı çıktığında da tehlike oluşturuyordu" dedi.

Bu arada yangının çıkış nedeni araştırılırken, olayda yaralanan 2 kişinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Ankara da psikiyatri bölümünde yatan hasta odasını ateşe verdi #2

Ankara da psikiyatri bölümünde yatan hasta odasını ateşe verdi #3

Ankara da psikiyatri bölümünde yatan hasta odasını ateşe verdi #4

Ankara da psikiyatri bölümünde yatan hasta odasını ateşe verdi #5

Ankara da psikiyatri bölümünde yatan hasta odasını ateşe verdi #6