Ankara'da kuzenini bıçakla öldüren sanık: Aramızda hiçbir sorun yoktu

Ankara'da kuzenini bıçakla öldüren sanık: Aramızda hiçbir sorun yoktu

Altındağ'da kuzeni Şükrü Kerekli'yi öldüren Özgür Taylan Doğan'ın davasının ilk celsesi görüldü. Şüpheli Doğan, ifadesinde "Pişman değilim tabanca ile öldürmediğim için pişmanım" dedi.

Ankara'nın Altındağ ilçesinde, 22 Mart'ta kuzeni Şükrü Kerekli'yi öldürüp, yol kenarına bırakan tutuklu sanık Özgür Taylan Doğan'ın, yargılanmasına başlandı.

Kerekli'yi öldürdüğü belirlenen kuzeni Doğan, Afyonkarahisar'da polis ekipleri tarafından yakalandı.

Emniyetteki ifadesinde cinayeti itiraf eden Doğan, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

2 farklı suçtan dava açıldı

Savcılık, soruşturma sonunda Doğan hakkında, 'tasarlayarak kasten öldürme' ve 'yağma' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açtı.

Davanın ilk celsesi görüldü

Ankara 37'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk celsesine tutuklu sanık Özgür Taylan Doğan ile öldürdüğü kuzeninin yakınları ve taraf avukatları katıldı.

"Yolda giderken üzerimdeki bıçakla öldürdüm"

Savunma yapan Doğan, olayda hiç kimsenin başka neden aramasına gerek olmadığını söyleyerek, "Birlikte büyüdük. Aramızda hiçbir sorun yoktu. Olay günü annesinin evinde birlikte otururken, Allah'a küfretti. Ben etmemesini söylememe rağmen buna devam etti. Sonra beni kaldığım otele bırakmasını istedim. Yolda giderken üzerimdeki bıçakla öldürdüm." dedi.

"Küfrettiği için öldürdüm"

Yakınlarının iddia ettiği gibi ortada ne alacak verecek sorunu ne de namus meselesi olduğunu belirten Doğan, "Her şeyi açık yüreklilikle söylüyorum. Küfrettiği için öldürdüm. Tasarlama kesinlikle yok. Pişman değilim ancak tek pişmanlığım, bıçakla değil tabanca ile öldürülmeyi hak ediyordu. Tabanca ile öldürmediğim için pişmanım." diye konuştu.

"Burada bir sigara içip teslim olacaktım"

Öldürdükten sonra parasını ve cep telefonunu almadığını, sadece aracı aldığını, telefonunun da arabada olduğunu söyleyen sanık Doğan, arabayı neden aldığı yönündeki soruya da "Olaydan sonra Antalya'ya gitmeye karar verdim. Burada bir sigara içip teslim olacaktım. Giderken yakalandım." diye yanıt verdi.

Ankara da kuzenini bıçakla öldüren sanık: Aramızda hiçbir sorun yoktu #1

"Kesinlikle psikolojik sorunum yok"

Savunması sırasında mahkeme başkanı, sanığa, "Daha önce psikolojik tedavi gördün mü? Bununla ilgili herhangi bir ilaç kullanıyor musun ya da şu anda psikolojik bir sorunun olduğunu düşünüyor musun?" sorularını yöneltti. Sanık Doğan da "Hayır, kesinlikle psikolojik sorunum yok. Gayet iyiyim. İsterseniz hastaneye sevk edebilirsiniz" yanıtını verdi.

"Oğlumu neden öldürdü, bilmiyorum"

Şükrü Kerekli'nin annesi ise sanığın yeğeni olduğunu, eşinden ayrıldıktan sonra maddi sorunlar yaşadığını ve oğlunun, zor durumda kaldığı her zaman Doğan'a yardım ettiğini belirterek, "Oğlumu neden öldürdü, bilmiyorum. Cinayetten önce evime geldi; parası yoktur diye para verdim. Şikayetçiyim, en ağır cezayı alsın." dedi.

Duruşma ertelendi

İHA'nın haberine göre, mahkeme heyeti, taraf beyanlarının ardından bazı tanıkları da dinleyerek, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Ankara da kuzenini bıçakla öldüren sanık: Aramızda hiçbir sorun yoktu #2

İlginizi Çekebilir
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
443 YORUM
Dünya Kupası
Bulduğu sıradışı kazanç yöntemi ile milyoner oldu!
ADVERTORIAL
CryptoTrader
Beren Saat ve Kenan Doğulu'nun sahnede romantik anları
Beren Saat ve Kenan Doğulu'nun sahnede romantik anları
430 YORUM
Magazin
Sosyal medyada Japon taraftarlara tepki
Sosyal medyada Japon taraftarlara tepki
315 YORUM
Futbol
2022 FIFA Dünya Kupası'nda son 16 turu eşleşmeleri
2022 FIFA Dünya Kupası'nda son 16 turu eşleşmeleri
98 YORUM
Dünya Kupası