Aksaray'da 17 yaşındaki Edanur, 8 gündür kayıp

Aksaray'da 17 yaşındaki Edanur, 8 gündür kayıp

Babasıyla tartıştıktan sonra eve dönmeyen 17 yaşındaki Edanur Günay’dan 8 gündür haber alınamıyor. Emniyet ve jandarmanın harekete geçtiği kayıp vakasında, çalışmalar aralıksız sürüyor.

Aksaray'da 17 yaşındaki Edanur, 8 gündür kayıp

Aksaray'da yaşanan olayda, 17 yaşındaki kızı Edanur Günay’ı çarşıda erkek arkadaşıyla gören baba, eve geldiğinde kızıyla tartışmaya başladı.

Tartışmanın yaşandığı günün ardından sabah erken saatlerde evden çıkan Edanur Günay, 8 gündür evine dönmedi.

EKİPLER HAREKETE GEÇTİ

Evden çıktığı günün akşamı kızının gelmemesi üzerine durumu polise bildiren baba Ramazan Günay (40), emniyet güçleri ile birlikte 8 gündür kayıp olan kızını arıyor.

Hiçbir yerde kızının izine rastlayamayan Günay, yetkililerden yardım isteyerek kızının bir an önce bulunmasını istedi.

17 yaşındaki genç kızdan 8 gündür haber alınamıyor VİDEO

"8 GÜNDÜR ÇOCUĞUMDAN HABER YOK"

Olayı anlatan baba Günay, “Cuma günü kızımı görmek istemediğim bir yerde gördüm. Aramızda bir tartışma geçti. Cumartesi sabahı kızım evden çıktı ve o gün bugündür haber yok. Her yere gittim, baktım ama hiçbir şekilde ulaşamadım. Kızımın bir an önce sağ salim bulunmasını istiyorum. Çarşıda görmek istemediğim bir arkadaşı ile gördüm. Onun tartışmasını yaşadık aramızda. Sabahleyin kayboldu gitti. 8 gündür çocuğum yok, 8 gündür çocuğum ne halde? Aç mı, susuz mu, içeride mi, dışarıda mı? Yetkililerden çocuğumun bulunmasını istiyorum. Bir an önce çocuğuma kavuşmak istiyorum. Başka hiçbir isteğim yok. En son Kurşunlu Camii civarında görülmüş. Bir arkadaşına ‘Sizde kalabilir miyim?’ demiş. Başka da hiçbir haber, iz yok. 8 gün oldu” dedi.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri kent genelinde arama çalışmalarına devam ediyor.

Aksaray da 17 yaşındaki Edanur, 8 gündür kayıp #1

Aksaray da 17 yaşındaki Edanur, 8 gündür kayıp #2

Aksaray da 17 yaşındaki Edanur, 8 gündür kayıp #3