Ağrı'da cinnet getiren koca kızını ve eski karısını öldürdü

Ağrı'da cinnet getiren koca kızını ve eski karısını öldürdü

Patnos ilçesinde eve kuma getirmek isteyen koca, eşi ve çocukları karşı çıkınca cinnet getirip karısını ve kızını öldürdü.

Ağrı'da cinnet getiren koca kızını ve eski karısını öldürdü

Ağrı'nın Patnos ilçesine 11 kilometre uzaklıktaki Değirmendüzü Köyü'nde, Bünyamin Solmaz yaklaşık 4 ay önce bir kadınla ilişki yaşamaya başladı.

ÇOCUKLARI VE KARISI KARŞI ÇIKTI

Kadını, kuma olarak getirmek istedi. Eşi Saime Solmaz ve 11 çocuğu, bu duruma karşı çıktı. Bünyamin Solmaz da, köy imam ve aile büyüklerini araya sokarak, ailesiyle barışmak istedi. Ancak eşi ve çocukları her seferinde, ilişkisini bitirmesini istedi. Bünyamin Solmaz, dün akşam beraberine sevgilisini de alıp, ailesinin yaşadığı Değirmendüzü Köyü'ndeki eve geldi.

KIZINI VE KARISINI VURDU

İçeri girdiği anda da yanında getirdiği tabancayı eşi Saime Solmaz (52) ile evli ve 5 çocuk annesi kızı Keziban Kaya'ya (32) ateşledi. Anne kız, olay yerinde hayatını kaybederken, kaçan Solmaz, jandarma tarafından saklandığı ilçe mezarlığında yakalandı.

Ağrı da cinnet getiren koca kızını ve eski karısını öldürdü #1

"SEVGİLİSİYLE TÜM MAL VARLIĞINA KONMAK İSTİYORDU"

Görevliler ile birlikte ablası Saime Solmaz ve yeğeninin cenazelerini taşıyan Mahmut Demir şunları söyledi: "Ablamın 11 çocuğu var. Kocası üzerine kuma getiriyor. Eşi ve çocukları bunu kabul etmiyor. Bunlar birkaç kez mal varlığı yüzünden anlaşamadılar. İlçede akaryakıt istasyonu ile beton santrali olan eniştem, sevgilisiyle mal varlığının tamamına konmak istiyordu. Eşi ve çocukları da herkes payını alıp, ayrılsın diyorlardı. Ama eniştem kabul etmiyordu. Cinayet günü, eniştem oğulları ile ilçe merkezinde arabulucular eşliğinde konuşmuş. Barıştırmak istemişler ancak barışmamışlar, hatta tartışıp ayrılmışlar. Eniştem köye gelip yeğenine ait dükkânda saklanıyor. Uygun zamanı bulunca da eve giriyor, ablam ile yeğenimi öldürüyor.

"ENİŞTEM YAKALANMASA CAN ALMAYA DEVAM EDEBİLİRDİ"

Diğer bir yeğenim mutfak camından kaçıyor. Yeni getirdiği eşi de dışarıda onu bekliyor. Evden kaçmak isteyen yeğenimi kolundan tutarak engellemek istiyor ancak gücü yetmiyor. Eniştem oğlunun evinin yakınlarındaki mezarlıkta saklanırken yakalanıyor. Eniştem yakalanmasa can almaya devam edebilirdi."

Ağrı da cinnet getiren koca kızını ve eski karısını öldürdü #2

Ağrı da cinnet getiren koca kızını ve eski karısını öldürdü #3