Ağır ceza hakimi Buket Demirel yaşamını yitirdi

Ağır ceza hakimi Buket Demirel yaşamını yitirdi

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir izinli olan Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Buket Demirel, yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu.

Ankara 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi üyesi hakim Buket Demirel, diyabet ve böbrek rahatsızlığı nedeniyle tedavisini sürdürebilmek için bir süre önce izne ayrıldı.

Diyaliz merkezi görevlileri, haftanın 3 günü diyalize giren 54 yaşındaki Demirel'i servisle merkeze götürmek için bu sabah Batıkent Turgut Özal Mahallesi'ndeki evine gitti.

CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Görevliler, Demirel evden çıkmayınca yakınlarını aradı. Yakınlarının yönlendirmesi üzerine çilingir ile eve giren görevliler, Demirel'i yerde hareketsiz buldu. Haber verilmesiyle gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Demirel'in hayatını kaybettiği belirlendi. Evde polisin de yaptığı incelemenin ardından Demirel'in cansız bedeni, Ankara Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

OTOPSİ YAPILACAK

Bir süre önce kalp ameliyatı geçiren ve 21 yaşında oğlu olan Buket Demirel'in ölüm nedeni, otopsi sonucu belirlenecek.

Ağır ceza hakimi Buket Demirel yaşamını yitirdi #1

'BABAM NEREDE' SORUSU GÖZLERİNİ DOLDURDU

Demirel, 2013'te Hatay Reyhanlı'da, 5'i çocuk 52 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıya ilişkin davanın güvenlik gerekçesiyle Ankara 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmasında gözlerinin dolmasıyla gündeme gelmişti.

Patlamada hayatını kaybeden Yusuf İşgör'ün duruşmaya katılan eşi Canan İşgör'ün "9 yaşına gelen çocuğum 'Benim babamın kefeni niye kanlı' diye hesap soruyor. 2,5 yaşına gelen çocuğum da 'Babam nerede' diye bana soruyor" sözleri üzerine Demirel'in gözleri dolmuştu.