Afyonkarahisar'da sokak köpeği çocuğa saldırdı

Afyonkarahisar'da sokak köpeği çocuğa saldırdı

Sokakta oyun oynayan 6 yaşındaki Narin, sevmek istediği köpeğin saldırısına uğradı. Küçük kızın başına altı dikiş atıldı.

Afyonkarahisar'da sokak köpeği çocuğa saldırdı

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesine bağlı Stadyum Mahallesi 108. Deprem Blokları önünde, Murat ve Atiye Yüksel çiftinin kızı Narin ile ağabeyi Turan, sokakta oynarken bir köpek gördü.

İki kardeşin sevmeye başladığı köpek bir anda 6 yaşındaki Narin'e saldırdı.

MİNİK NARİN HASTANELİK OLDU

Küçük kızı altına alan köpek başını ve vücudunun çeşitli yerlerini ısırdı. Narin'in korkan ağabeyi ise kaçarak uzaklaştı. Köpeğin Narin'e saldırdığını gören Fadime Özdemir, hemen müdahale ederek hayvanı kovalayıp, küçük kızı kurtarmayı başardı. Küçük Narin ise yaşadığı korkuyla koşarak evine gitti.

Afyonkarahisar da sokak köpeği çocuğa saldırdı #1

KAFASINA 6 DİKİŞ ATILDI

Anne ve babasının hemen Dinar Devlet Hastanesi'ne götürdüğü Narin Yüksel'in başına 6 dikiş atılırken, vücudunda oluşan yaralara da pansuman yapıldı.

Afyonkarahisar da sokak köpeği çocuğa saldırdı #2

Afyonkarahisar'da sokak köpeği çocuğa saldırdı VİDEO

BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ

Dinar Belediyesi'ne bağlı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi yetkilileri ise Narin'e saldıran köpeği yakalayarak, rehabilitasyon merkezine götürdü.

Narin Yüksel'in annesi Atiye Yüksel, "Kızımın başını köpek ısırdı ve 6 dikiş atıldı. Bugün benim kızımın başına gelen başka bir çocuğun başına da gelebilirdi. Bu köpeklerin toplanmasını istiyoruz. Başka çocuklar ağlamasın." dedi.

Afyonkarahisar da sokak köpeği çocuğa saldırdı #3

"BAĞIRMA SESLERİNE KOŞTUM"

Olay nedeniyle büyük korku yaşayan Narin Yüksel, "Köpeğin kafasını seviyorduk, ağabeyim kaçtı ama ben kaçamadım. Sonra köpek beni ısırdı" diye konuştu. Narin'i köpekten kurtaran Fadime Özdemir, "Bahçeyi suluyordum, kızın bağırma seslerini duydum. Hemen koşarak geldim, baktığımda çocuk köpeğin altındaydı. Köpek çocuğun kafasını ısırıyordu. Köpeği kovaladım, kız da koşup annesinin yanına gitti." dedi.

Afyonkarahisar da sokak köpeği çocuğa saldırdı #4

KURTARMAK İÇİN CAM SİNEKLİĞİNİ FIRLATTI

Evinin camından Narin Yüksel'i kurtarmak için bağıran ve cam sinekliğini köpeğin üzerine doğru atan Gülsüm Şeker de şöyle dedi:

"Kayınvalidemlerdeydim ve akşam üzeriydi. Köpek havlamasını duyduk ama köpeklerin birbirine saldırdığını düşündük önce. Sonrasında çocuğun sesini duyunca cama çıktık. Fadime Teyze müdahale etti, ben de müdahale ettim yukardan. Ama başka türlü çocuğu kurtarma şansımız yoktu. Ben aşağı inene kadar çok geç olacaktı ama yukarıdan camın sinekliğiyle ve bağırarak köpeği çocuğun üzerinden uzaklaştırdık. Çocuk zaten ondan sonra ailesinin yanına koşarak, oradan uzaklaştı."

Afyonkarahisar da sokak köpeği çocuğa saldırdı #5

Afyonkarahisar da sokak köpeği çocuğa saldırdı #6