Adıyaman'da yeni doğan bebeğini öldüren kadın tutuklandı

Adıyaman'da yeni doğan bebeğini öldüren kadın tutuklandı

1 günlük bebeğinin ağzını bezle kapatarak, nefessiz bırakıp öldüren Fatma U. hakkında 'ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası' istemiyle iddianame hazırlandı.

Adıyaman'da yeni doğan bebeğini öldüren kadın tutuklandı

Adıyaman'ın Bahçecik Mahallesi'nde yaşayan ve eşi cezaevinde olan 2 çocuk annesi Fatma U., mart ayında ilişki yaşadığı kişiden hamile kaldı ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kız bebek dünyaya getirdi.

BİR GÜNLÜK BEBEĞİNİ ÖLDÜRDÜ

Doğum sonrası eve dönen Fatma U., ağzını bezle kapattığı bebeğini nefessiz bırakarak öldürdü. Daha sonra ise bir günlük bebeği poşete koyup, çöpe attı.

Adıyaman da yeni doğan bebeğini öldüren kadın tutuklandı #1

CANİ ANNE SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Topuk kanı taraması için bebeğiyle hastaneye çağırılan Fatma U. gitmeyince, durumdan şüphelenen hastane çalışanları, polise ihbarda bulundu.

Polis ekipleri Fatma U.'nun evine gitti. Ancak, evde bebek bulunmayınca Fatma U. gözaltına alındı. Fatma U., suçunu itiraf ederek bir günlük kızını boğarak öldürüp çöpe attığını itiraf etti.

Adıyaman da yeni doğan bebeğini öldüren kadın tutuklandı #2

TUTUKLANDI

İtirafın ardından polis ve zabıta ekipleri, savcılık talimatıyla katı atıkların döküldüğü bölgede 3 gün boyunca arama yaptı ancak öldürülen bebeğin izine ulaşamadı.

Fatma U. ise sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Adıyaman da yeni doğan bebeğini öldüren kadın tutuklandı #3

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTEMİ

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı, tutuklu Fatma U. hakkında, 'alt soydan akrabayı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı.

1'inci Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianameye göre, Fatma U. doğumun ardından topuk kanı alınması için kendisini çağıran aile hekimine bebeğinin vefat ettiğini söylediği, bunun üzerine ölüm raporunu getirmesinin istendiği belirtildi.

Adıyaman da yeni doğan bebeğini öldüren kadın tutuklandı #4

OLAY GÜNÜ, KAMERA KAYITLARINA YANSIDI

Doğum raporunu getirmeyen Fatma U.'nun çelişkili ifadeleri üzerine aile hekiminin durumu polise bildirdiği belirtilen iddianamede, soruşturma kapsamında kamera kayıtlarının incelendiği ve doğum sonrası Fatma U.'nun evine gittiği aynı gün adresine yakın bölgedeki çöp konteynerine elindeki çöp poşetini atıp bir süre beklediğine yer verildi.

Adıyaman da yeni doğan bebeğini öldüren kadın tutuklandı #5

'KRİZ GEÇİRDİĞİM İÇİN ÖLDÜRDÜM, PİŞMANIM'

İddianamede, gözaltına alınmasının ardından suçunu itiraf eden Fatma U.'nun, sinirsel rahatsızlığı bulunduğunu ve kriz geçirdiğini bu sırada da bebeğini öldürdüğü için pişman olduğunu söylediği belirtildi.

Tutuklu bulunan Fatma U.'nun, ilerleyen günlerde iddianameyi kabul eden Adıyaman 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlanacak.