Adana'da termometreler 42 dereceyi gösterdi

Adana'da termometreler 42 dereceyi gösterdi

Ağustos ayının son günlerinde termometlerin 42 dereceyi gösterdiği Adana'da sıcaktan bunalanlar, gölgelere kaçtı. Bir vatandaş, sıcağa alıştığını söyleyerek "Sıcak görmeyince hasta oluyoruz" dedi.

Adana'da termometreler 42 dereceyi gösterdi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Adana'da en yüksek sıcaklık 12.00 ile 15.00 saatleri arasında 38 derece ölçüldü.

Güneş altındaki termometreler ise 42 dereceyi gösterdi.

Öğle saatlerinde yüzde 37 olan nem oranının, gece ise yüzde 96'ya yükseleceği bildirildi.

EVDE DURMAK İSTEMEYENLER GÖLGEYE KAÇTI

Hissedilen sıcaklığın 41 dereceyi aştığı kent merkezinde dışarı çıkmak zorunda olan veya evde durmak istemeyenler, parklardaki ağaç gölgelerinde vakit geçirdi.

Adana da termometreler 42 dereceyi gösterdi #1

"KÜRESEL ISINMA HER YERDE"

Atatürk Parkı’ndaki banklarda oturup, kendisi gibi emekli arkadaşlarıyla sohbet eden Mehmet Abdullah Öztürk (76), sıcak havaların insanı yaktığını söyledi. Gün boyu parkta dinlendiğini, akşam saatlerinde eve gittiğini dile getiren Öztürk, “Gençliğimde ağustos ayının son zamanları bu kadar sıcak olmuyordu. Küresel ısınma dünyanın her yerinde var. Mevsimler kayıyor. Her yerde sel oluyor, afet oluyor, yangın oluyor. Bakınız, bir yerde sel, bir yerde yangın var. Dünyanın sonu geliyor.” dedi.

Adana da termometreler 42 dereceyi gösterdi #2

"SICAĞI GÖRMEDİĞİMİZDE HASTA OLUYORUZ"

Emekli Sait Aslan (62) da banklarda vakit geçirdiğini ve bölgeye 'Gariban Yaylası’ ismini verdiklerini kaydederek, “Yaşlıların gidecek yeri yok, buraya geliyoruz. Adana sıcak bir şehir ama alıştık. Sıcağı görmediğimizde hasta oluyoruz, sıcağı gördüğümüzde kendimize geliyoruz. Bu sıcak sanki bizi iyileştiriyor.” diye konuştu.

Adana'da termometreler 42 dereceyi gösterdi VİDEO

Adana da termometreler 42 dereceyi gösterdi #3

Adana da termometreler 42 dereceyi gösterdi #4

Adana da termometreler 42 dereceyi gösterdi #5

Adana da termometreler 42 dereceyi gösterdi #6

Adana da termometreler 42 dereceyi gösterdi #7