Adana'da maganda kurşunu, minik kızı felç bıraktı

Adana'da maganda kurşunu, minik kızı felç bıraktı

Kendisine gözlüğünü vermeyen şahsa ateş ederken evin içinde bulunan 2 yaşındaki kızı vuran maganda, yakalanıp tutuklandı. Minik kız çocuğunun sol tarafının felç kaldığı belirlendi.

Adana'da maganda kurşunu, minik kızı felç bıraktı

Şırnak’ta yaşayan Reşit Ülker, geçen yıl trafik kazası geçirince beline platin takıldı.

Ülker’in tedavisi Adana Şehir Hastanesi'nde sürdürülünce sık sık Adana’ya gelmeye başladı.

Ülker, 23 Mayıs günü eşi Rojin ve 3 çocuğuyla birlikte tedavi olmak için Adana’ya tekrar geldi.

MİSAFİRLİKTE SİLAH SESİ DUYULDU

Yüreğir ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’ndeki akrabaları Emin Oygur’un evinde misafir olarak kalan aile, 26 Mayıs günü saat 15.00 sıralarında dışarıdan birkaç el silah sesi duydu.

Silah sesleri üzerine evden çıkan Reşit Ülker, kızı Vildan’ı odada kanlar içerisinde buldu. Minik Vildan, çevredekilerin de yardımıyla Yüreğir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Adana da maganda kurşunu, minik kızı felç bıraktı #1

HAYATİ TEHLİKEYİ ATLATTI

Tabancayla başından vurulduğu belirlenen Vildan Ülker, buradaki ilk müdahalenin ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi. 10 gün hastanede tedavi olan kız çocuğu, hayati tehlikeyi atlattı.

2 YAŞINDA SOL YANI FELÇ OLDU

Ancak kurşun başına isabet edip ensesinden çıktığı için kız çocuğunun, sol tarafı felç oldu. Hastaneden taburcu edilen kız çocuğu, ailesiyle birlikte Şırnak’ın Silopi ilçesindeki evine gitti.

Adana da maganda kurşunu, minik kızı felç bıraktı #2

POLİS, MAGANDAYI YAKALAMAK İÇİN ÖZEL EKİP KURDU

Olayın ardından şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatan Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, özel ekip oluşturdu.

Kurulan özel ekip mahallede 7 gün 24 saat çalışma yaptı. Yapılan bu çalışmalarda silahın, üzerinde 2 kişinin bulunduğu motosikletten ateşlendiği bilgisine ulaştı.

Adana da maganda kurşunu, minik kızı felç bıraktı #3

KAVGA, GÖZLÜK YÜZÜNDEN ÇIKTI

Polis yaptığı araştırmada, Mehmet Çiftçi (26) isimli şahsın 19 Mayıs Mahallesi'nde Can Kaynak (19) isimli şahıstan olaydan bir gün önce gözlüğünü istediğini, Kaynak'ın gözlüğünü vermeyince aralarında tartışma çıktığını ve daha sonra araya mahalle sakinlerinin girmesiyle Çiftçi ve Kaynak’ın olay yerinden ayrıldığı belirledi.

Polis araştırmayı derinleştirdiğinde Çiftçi ve Kaynak’ın, olay günü kızın vurulduğu sokakta karşılaştığını, Çiftçi’nin motosiklet üzerinden Kaynak’ı görünce ateş ettiğini, bu silahtan çıkan merminin ise evde bulunan 2 yaşındaki kız çocuğuna isabet ettiğini saptadı.

Adana da maganda kurşunu, minik kızı felç bıraktı #4

ÇIKARILDIĞI MAHKEMEDE TUTUKLANDI

Polis, bu tespitler üzerine zanlıyı bulmak için mahalleye ve zanlının evine giden bütün güvenlik kameralarını saniye saniye takibe aldı. Polis, zanlının Reşatbey Mahallesi Ordu Caddesi'nde olduğu bilgisine ulaştı.

Polis bu bilgi üzerine harekete geçip zanlıyı yakaladı. Emniyete getirilen zanlı sorgusunda, kendisinin o gün orada olmadığını ateş etmediğini kız çocuğunun da vurulduğunu daha sonra ailesinden öğrendiğini, kimseden kaçmadığını, tarlada çalıştığını söylediği öğrenildi.

Zanlı, ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Adana'da maganda kurşunu, minik kızı felç bıraktı VİDEO