Adana'da 5 aydır eski eşinin kaçırdığı kızlarını arıyor

Adana'da 5 aydır eski eşinin kaçırdığı kızlarını arıyor

İsmail Demir'in velayeti kendisinde olan 2 kızı, 1,5 yıl sonra tekrar barıştığı Suriye uyruklu eski eşi Rava Usi tarafından kaçırıldı.

Adana'da motosikletli kurye olarak çalışan İsmail Demir (27), 2013'te otogarda tanıştığı Suriye uyruklu Rava Usi (25) ile evlendi.

F.İ.D. ve İ.S.D. ismini verdikleri 2 kızı olan çift, 2019'da anlaşmalı olarak boşanma kararı aldı.

BARIŞIP TEKRAR AYRILDILAR

Boşanma aşamasında Rava Usi, kızlarına bakamayacağını söyleyince mahkeme, çocukların babaya verilmesine karar verdi. Şu an biri 3, diğeri 4 yaşında olan çocuklara İbrahim Demir'in annesi Hatice Kara (48) bakmaya başladı. İsmail Demir 1,5 yıl sonra çocuklarının annesiz büyümesini istemediği için eski eşine ulaştı. Rava Usi, Demir'in isteği üzerine evine dönerken, çift dini nikah kıyıp birlikte yaşamaya başladı. Çift, yeniden geçimsizlik yaşanınca ayrılık kararı aldı.

KIZLARINI HABERSİZ GÖTÜRDÜ

Rava Usi, 5 ay önce Demir'den habersiz kızlarını alıp evden ayrıldı. Çocuklarını o günden beri göremeyen Demir, Cumhuriyet Savcılığı'na eski eşi ve kızlarının bulunması için suç duyurusunda bulundu.

Adana da 5 aydır eski eşinin kaçırdığı kızlarını arıyor #1

"YAŞIYORLAR MI BİLMİYORUM"

5 aydır kızlarının sesini bile duymadığını belirten baba Demir, "Yaşıyorlar mı onu bile bilmiyorum. Ne haldeler ne yiyip ne içiyorlar bilmiyorum. Çocuklarımı görmek istiyorum. Özlemimi çocuklarımın fotoğraflarına bakarak gidermeye çalışıyorum. Uyuyamıyorum. Odalarına girip oyuncaklarına sarılıyorum. Artık psikolojik olarak yıkıldım." dedi.

Adana da 5 aydır eski eşinin kaçırdığı kızlarını arıyor #2

"ANNENİN AVUKATI DA NEREDE OLDUKLARINI BİLMİYOR"

Demir’in avukatı Furkan Yozcu, "Suriye vatandaşı anne, müvekkilimin çocuklarını kaçırmaktadır. Çocukların velayet hakkı müvekkilimdedir. Annenin avukatı, mahkemede müvekkilinin nerede olduğunu bilmediğini, adresine ulaşamadığını beyan etmiştir. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk." diye konuştu.

Adana da 5 aydır eski eşinin kaçırdığı kızlarını arıyor #3

Adana da 5 aydır eski eşinin kaçırdığı kızlarını arıyor #4

Adana da 5 aydır eski eşinin kaçırdığı kızlarını arıyor #5

Adana da 5 aydır eski eşinin kaçırdığı kızlarını arıyor #6

Adana da 5 aydır eski eşinin kaçırdığı kızlarını arıyor #7