Urfi Çetinkaya'nın kardeşi Aydın Çetinkaya gözaltına alındı

Urfi Çetinkaya'nın kardeşi Aydın Çetinkaya gözaltına alındı

Bakan Süleyman Soylu, kilolarca esrarı kadın kuryelerle Türkiye'ye getiren şebekenin çökertildiğini duyurdu. Çete liderinin, uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya'nın kardeşi olduğu ortaya çıktı.

Urfi Çetinkaya'nın kardeşi Aydın Çetinkaya gözaltına alındı

İstanbul'da görevli narkotik ekipleri, uyuşturucu taşımacılığı yapan Fas uyruklu 4 kadının farklı tarihlerde İstanbul Havalimanı’ndan ülkeye giriş yapacağı bilgisie ulaştı.

Bunun üzerine 4 şüpheli havalimanında yakalandı.

Midelerinden uyuşturucu çıktı

Yapılan muayenelerde, kadınların midesinden 774 parça kapsül içerisinde 4 kilo 862 gram toz esrar ele geçirildi.

6 tutuklama

Ekipler, kadınları ve onlara yardım eden toplam 6 kişiyi gözaltına aldı. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, ekipler konuyla ilgili soruşturmayı derinleştirdi.

İstanbul Havalimanı'nda uyuşturucu operasyonu ViDEO

Urfi Çetinkaya nın kardeşi Aydın Çetinkaya gözaltına alındı #1

8 aylık takibin ardından çete lideri de yakalandı

Narkotik polisleri, olayın ardından yaklaşık 8 ay boyunca teknik ve fiziki takiplerine devam etti. Yapılan çalışmaların sonunda geçen pazartesi günü, uyuşturucu şebekesinin üyelerine ait İstanbul ve Edirne’de çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda çete lideri Aydın Çetinkaya, yardımcısı ve oğlu Ceyhan Çetinkaya’nın da aralarında bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı.

Urfi Çetinkaya nın kardeşi Aydın Çetinkaya gözaltına alındı #2

Baron Urfi Çetinkaya'nın kardeşi çıktı

DHA'nın haberine göre; çete liderinin, firari olarak aranan ve uyuşturucu baronu olarak tanınan Urfi Çetinkaya’nın kardeşi olduğu ortaya çıktı. Çetinkaya’nın, yurt dışına kaçmak üzereyken yakalandığı belirtildi. Operasyonlarda 14 kişi gözaltına alınırken, 6’sı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Çete lideri Aydın Çetinkaya ve yardımcısı Ceyhan Çetinkaya’nın da aralarında bulunduğu 8 şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Süleyman Soylu: Bir uyuşturucu baronu daha gözaltında VİDEO

Bakan Süleyman Soylu'dan açıklama

Öte yandan; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuya ilişkin açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, "Uyuşturucu satıcılarını topluyorsunuz ancak bunların baronlarına bir şey yapmıyorsunuz" dediğini hatırlatan Bakan Süleyman Soylu, "Tamamen temelsiz, sadece suçlamaya yönelik, bilgiden yoksun bir anlayış ve hatta uyuşturucu ile mücadele yapan birimlerimizi töhmet altında bırakan, Türkiye’nin uyuşturucu ile mücadelesini etkisizleştirmeye çalışan bir anlayış ortaya koymaktadır. Bu bilgi ile olsa elbette değerlendirilebilir. Ama bu bilgi ile değil. 2016 ile 2020 arasında 945 suç organizasyon çetesi çökertildi. 9 bin 633 sadece bu suç organizasyonu çetelerine yönelik şüpheli yakalandı. Şu anda bir baron daha yakalandı. İçeride gözaltında şu an. Epeydir peşindeydik. Urfi Çetinkaya’nın kardeşi Aydın Çetinkaya şu anda gözaltında. Mesela bu da proje operasyondu." dedi.

Urfi Çetinkaya nın kardeşi Aydın Çetinkaya gözaltına alındı #3

Urfi Çetinkaya nın kardeşi Aydın Çetinkaya gözaltına alındı #4

Urfi Çetinkaya nın kardeşi Aydın Çetinkaya gözaltına alındı #5

Urfi Çetinkaya nın kardeşi Aydın Çetinkaya gözaltına alındı #6