66 yaşında koronayı yendi: Nasıl bulaştığını anlayamadım

66 yaşında koronayı yendi: Nasıl bulaştığını anlayamadım

Denizli'de Ayşe Akkeçeli, insanların virüsü umursamadığını belirterek, "Hastanede tek başına kaldıklarında işin ciddiyetini anlayacaklar" dedi.

Denizli’nin Tavas ilçesi, Kozlar Mahallesi’nde geçimini çiftçilik yaparak geçiren 66 yaşındaki Ayşe Akkeçeli, sırt ağrıları ve ateş şikayeti ile hastaneye başvurdu.

Tavas Devlet Hastanesi’nde koronavirüs testi yapılmasının ardından durumu pozitif çıkan Akkeçeli, hastanede yaklaşık 20 gün tedavi gördü.

Akkeçeli, 2 ay boyunca evinde karantinada kalarak kimse ile görüşmedi. Temizlik konusunda çok dikkatli olduğunu ve maske kullanmasına rağmen virüsün nereden bulaştığını anlayamadığını söyleyen Akkeçeli, Tavas ilçe merkezinde bankaya gittiğini ve orada sırtında ağrı hissettiğini belirtti.

"ÖLECEĞİMİ HİSSETTİM"

Nefes almakta zorlandığını, ellerinin ise soğuduğunu ve ateş bastığını söyleyen Akkçeli, "Ambulans çağırmalarını istedim çevremdekilerden ve normal hasta olduğumu düşündüm. İlk zamanlarda sırtımda ağrıdan uyuyamıyordum. Test pozitif çıktığını öğrendiğimde torunlarımı bir daha hiç göremeyeceğimi sandım, öleceğimi hissettim ve çok korktum. Hastanede bulunanlardan Allah razı olsun, çalışanlar ve doktorlar bana annesiymişim gibi ilgilendiler. Hastaneden çok şükür virüsü yenerek ayrıldım ve taburcu oldum." dedi.

66 yaşında koronayı yendi: Nasıl bulaştığını anlayamadım #1

"VİRÜSÜN ŞAKASI YOK"

Akkeçeli, evine döndükten sonra yanına kimsenin gelmediğini hatta evinin önünden bile komşularının geçmediğini belirterek, "Koronavirüs dolanıyor, kimse 'bana gelmez' diye umursamıyor. Hastanede tek başına kaldıklarında, ölüm ile karşı karşıya kaldıklarında işin ciddiyetini anlayacaklar. Virüsün şakası yok, dikkat edilmediğinde sonu ölüm, ölmek çok basitmiş ama insanlar bunu anlamak istemiyor." diye konuştu.

Adana'da polisin korona uyarısına verilen şaşırtan cevap ViDEO