Facebook Twitter Whatsapp Mail At

Vietnam’ın avucundaki köprü: Golden Bridge

Ensonhaber.com 2018-08-01 12:56:26

Vietnam’ın ormanlık tepelerine, el avuçlarında poz poz selfie çekip, drone uçuracağınız yeni bir köprü yaptılar.

Selen KALDIRIM/ selen.kaldirim@ensonhaber.com

Vietnam yeni bir turistik cazibesini ortaya çıkardı. Ba Na Tepeleri'ne inşa edilen Altın Köprü'ye 5 saniye bakınca otomatik olarak selfie çekiyorsunuz. Dağların üzerinden geriye doğru dönüp, yapının çevresini çevreleyen parlak mor Lobelia Chrysanthemum çiçeklerini arkana aldığında, sahip olacağın en güzel fotoğraflardan biri için, artık tuşa basabilirsin.

TAŞ ELLERİN AVUCUNDA POZLANACAKSIN

Ülkenin doğu kıyısındaki Da Nang şehrinin arkasında, deniz seviyesinden yaklaşık 1.400 metre yükseklikteki Ba Na Tepeleri arasında yeni bir köprünüz var. Golden Bridge yani Altın Köprü, taştan inşa edilen devasa iki elin avucunda duruyor. Adamlar yapmış, güzel de olmuş.

MİLYONLAR ZİYARET İÇİN SIRAYA GİRDİ BİLE

Şimdi, Bà Nà Hills’e akın eden 1,5 milyon ziyaretçi, fotoğraf arşivlerine bu yeni yapıyı da ekleyecekler. Haziran ayında açılan köprü şimdiden selfieseverlerin Instagram'larında gezmeye başladı.

Vietnam’ın avucundaki köprü: Golden Bridge VİDEO

PARAYA KIYMIŞLAR: 2 MİLYAR DOLAR

2 milyar dolarlık yatırımın bir parçası ve 20.000 Leagues Under the Sea tema parkı ve Fransız bahçeleriyle birleşiyor.

NEREDE?

MARAŞ’IN MİNARELİ KÖPRÜSÜ

Batı hayranlığı ezikliğiyle ülkemizde olanı küçümseme gayreti içinde değiliz. Minarenin ülkemizde simgelediği dini, milli değerleri de bir kenera bırakın; “Estetik mi?” “Olmuş mu?” “Yakışmış mı” gibi soruları sorun yeter.

Keresteci başkan ve belediye işçileri köprü yaptı VİDEO