317 2 0
Facebook Twitter Whatsapp Mail At Kopyala

Minibüsten kaçırılan üniversiteli Zelal kurtarıldı

Ensonhaber.com | İHA | 04.12.2017 14:10

Mersin'de, kendisiyle evlenmek isteyen akrabasını kabul etmeyen genç kız, polis tarafından bulundu, 4 kişi gözaltına alındı.

Mersin Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü 1. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Zelal Topçul, dün merkez Akdeniz ilçesine bağlı Homurlu Mahallesi’nde minibüsün içinden 6 kişi tarafından kolundan tutularak zorla kaçırıldı. Genç kızın kaçırıldığı an saniye saniye minibüsün güvenlik kamerasına kaydedildi.

Videoları indirmek için ios veya android uygulamalarımızı kullanabilirsiniz.
Üniversiteli kızı minibüsten zorla indirip kaçırdılar- VİDEO

"İKİSİ AMCA OĞULLARI"

Olaydan sonra Mardin'den gelen baba Yusuf Topçul, Kazanlı Polis Merkezi'ne gelerek şikayetçi oldu.

Baba Topçul, kızını kaçıranların tek tek isimlerini açıklayarak şöyle konuştu:

“Bunlardan D.T. ve N.T. amca oğulları, 4 kişi de onların çete arkadaşları. Dün öğlen 14.30 sıralarında oluyor. Kızım üniversitede hemşirelik bölümünü okuyor. Onunla teyzesi hafta sonu tatilinde amcasının evlerine geliyorlar.

"SÜRÜKLEYE SÜRÜKLEYE KAÇIRIYORLAR"

Dün öğle 14.30 gibi minibüse binip, geri dönüyorlar. O esnada tabii ki bunu yapanlar bir gün önceden plan yapmışlar. Şahıslar 2 tane arabayla, bir kişi de minibüsü ileride durdurmak için araca biniyor. Köyün hemen çıkışında minibüsün içindeki şahıs aracı durdurarak, inmek istediğini söylüyor. Zaten o sırada şahıslardan biri arabayla minibüsün önünü kesiyor. Sonra 5-6 kişi bir andan arabanın içine girip, kızı zorla kolundan tutarak, sürükleye sürükleye arabaya atıp kaçırıyorlar." dedi.

Videoları indirmek için ios veya android uygulamalarımızı kullanabilirsiniz.
Kaçırılan kızın babası konuştu VİDEO

"BU GÖNÜL İŞİ TEK TARAFLI"

Dünden beri kızlarını aradıklarını kaydeden Topçul, "Geçen sene kaçıran şahıslardan biri zarf atar gibi 'kızı bana verin' demişti. Kız da liseden yeni mezun olmuştu ve üniversite kazanmıştı. Olmayacağını söyledim, bir daha böyle bir konunun açılmamasını istedim. Benden umut kesti o da gitti zorla kızımı kaçırdı. Bu gönül işi tek taraflı. Ben Mardin Kızıltepe'de oturuyorum. Bunu duyar duymaz buraya geldim.

"İZLERİNE RASTLANMADI"

Kızımın sağlık durumuyla ilgili bir bilgimiz yok. Dünden beri polis arkadaşlar arıyorlar, onlar da çok yardımcı oldular. Şu ana kadar bir izlerine rastlanmadı. Şahıslardan şikayetçiyiz." diye konuştu.

POLİS ZELAL'İ BULDU

Mersin'de, bindiği minibüsten aralarında akrabalarının da olduğu kişiler tarafından kaçırıldığı iddia edilen üniversite öğrencisi Zelal Topçul, polis tarafından bulundu.

Topçul'un ailesinin kızlarının bindiği minibüsten kaçırıldığı yönündeki ihbarı üzerine harekete polis ekipleri geniş çaplı araştırma başlattı.

Genç kızı bulmak için birçok adrese operasyon düzenleyen ekipler, Zelal Topçul'u merkez Akdeniz ilçesindeki bir adreste buldu.

Polis operasyonu ile kurtarılan Zelal böyle görüntülendi.

AA

4 GÖZALTI

Polis ekipleri olayla ilgili 4 kişiyi de gözaltına aldı.

AA

AA