Telefon dolandırıcılarını suçüstü yakaladılar

İzmir'de 50 yaşındaki G.K. isimli kişiyi telefonda dolandırmaya çalışan çete, polisin kurduğu kumpasla yakalandı.

Ensonhaber.com
DHA
13.09.2017 16:59

İzmir'in Çeşme İlçesi'nde, geçtiğimiz 11 Eylül'de 50 yaşındaki G.K.'yi telefonla arayan bir kişi, kendisini 'polis' olarak tanıtarak, "Bir operasyonda terör örgütü üyelerini bir miktar altın takıyla yakaladık. Sorgularında sizin adınızı verdiler. Evinizdeki altınları, terör örgütü üyelerinin üzerinde yakalananlarla karşılaştırmamız için getirmeniz gerekiyor" dedi.

POLİS HIRSIZLARA KUMPAS KURDU

G.K., telefonu kapattıktan sonra Çeşme İlçe Emniyet Müdüdrlüğü'nü arayıp, dolandırılmak istendiğini bildirdi. Bunun üzerine polis, G.K.'den kendileri ile irtibat halinde olmasını ve telefondaki şüphelinin söylediklerini yerine getirmesini istedi. G.K., şüphelilerin kendisini ertesi gün tekrar telefonla aramaları üzerine, yaklaşık 75 bin lira değerindeki ziynetler eşyalarını bir çantaya koyarak, bildirilen adrese götürdü.

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDILAR

Teslimatın yapılacağı bölgede önlem alan polis, G.K.'nin ziynet eşyalarının bulunduğu çantayı şüphelilere teslim etmesinin ardından harekete geçti. Polis, otomobille kaçmaya çalışan E.K., A.B., M.O. ve D.H. gözaltına aldı. Otomobildeki aramada şüphelilerin G.K.'den aldıkları takılar da ele geçirildi. Ziynet eşyaları ise tutanakla sahibine teslim edilirken 4 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından, bugün adliyeye sevk edildi.