8 0 0
Facebook Twitter Whatsapp Mail At Kopyala

Tatilciler havayolunu tercih ediyor

Ensonhaber.com | AA | 24.08.2017 11:18

Tatilcilerin yurt içi uçuşlarda en az 2 saat, yurt dışı uçuşlarda da en az 3 saat önce havalimanında olmaya dikkat etmesi gerekiyor.

Bayram dönemlerinde havayolunda artan yolcu trafiği, Kurban Bayramı tatilinin bu yıl 10 güne çıkarılmasıyla adeta "patlama" yaşadı.

YOĞUN HAVA TRAFİĞİ

25-31 Ağustos'ta yurt içinde ve Türkiye'den yurt dışına, 31 Ağustos-4 Eylül döneminde ise Türkiye içinde ve yurt dışından Türkiye'ye yoğun bir trafiğin olmasını bekleyen Türk Hava Yolları'nda (THY) tatilin uzamasının etkileri görülmeye başladı.

THY, özel sektörde faaliyet gösteren şirketlerin alacağı tatili uzatma/uzatmama kararına göre asıl etkinin gelecek hafta içerisinde belli olmasını öngörüyor.

THY'DEN 196 EK SEFER

25 Ağustos-4 Eylül'de yurt içinde 113, yurt dışında 83 olmak üzere toplam 196 ek sefer gerçekleştirecek olan THY'de, bayram dönemi içerisinde sunulan kapasitenin önemli bir kısmı rezerve edilirken, ek gelecek satışlarla yüksek doluluk bekleniyor.

Tatilin uzaması dolayısıyla talebin daha fazla güne ve daha dengeli bir şekilde yayılması, uzak destinasyonlara olan talebin de artması öngörülüyor.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN...

THY verilerine göre, yurt içinde Bodrum, Dalaman, Antalya, Trabzon, yurt dışında ise Barselona, Roma, Paris, Prag, Budapeşte, Milano, Venedik, Londra, New York, Los Angeles, Miami, San Francisco, Bangkok, Phuket ve Saraybosna gibi noktalar tercih ediliyor.

HAVALİMANINA ERKEN GİDİN

Havayoluyla seyahat edeceklerin, yoğunluktan olumsuz etkilenmemek için yurt içi uçuşlarda en az 2 saat, yurt dışı uçuşlarda da en az 3 saat önce havalimanında olmak konusunda uyardı.