Facebook Twitter Whatsapp Mail At

Serena Williams sinirlenip raket kırdı

Ensonhaber.com 2018-09-10 08:21:40

ABD Açık Tenis Turnuvası tek kadınlar finaline, kural ihlali yaptığı gerekçesiyle ceza alan Williams'ın hakeme verdiği tepkiler damga vurdu.

ABD Açık Tenis Turnuvası tek kadınlar finalinde Serena Williams ile Japon Naomi Osaka mücadele etti.

Dünya klasmanında 20'nci sırada bulunan Japon Naomi Osaka, 17'nci sıradaki Amerikalı Serena Williams ile yaptığı toplam 1 saat 19 dakika süren maçı, 6-2 ve 6-4'lük setlerle yenerek ABD Açık'ın şampiyonu oldu.

20 yaşındaki Osaka kariyerindeki ilk grand slam turnuvasını kazanmasının yanı sıra, tenis tarihinde bir grand slam turnuvası kazanan ilk Japon oyuncu olma ünvanını da kazandı.

Serena Williams sinirlenip raket kırdı ViDEO

ANTRENÖRÜNDEN TAKTİK ALDIĞINI İDDİA ETTİ

Serena Williams'ın ikinci sette maçın sandalye hakemi Portekizli Carlos Ramos ile girdiği tartışma maça damgasını vurdu.

Williams, hakem Ramos'tan Fransız antrenörü Patrick Mouratoglou'dan taktik aldığı iddiasıyla uyarı aldı. Sayı kaybedince raketini yere vurduğu için de aldığı ikinci kural ihlalinden dolayı Wİlliams'a 15 sayı ceza verildi.

"BANA BİR ÖZÜR BORÇLUSUN"

Hakemin yanına doğru yürüyen Williams, "Ben antrenörümden taktik almadım. Hayatımda hiç hile yapmadım. Bana bir özür borçlusun. Hile yaparak kazanacağıma, kaybetmeyi tercih ederim." dedi.

OYUN ARASINDA  HAKEME 'HIRSIZSIN' DEDİ

Williams, ardından oyun arasında kenarda otururken hakem Ramos'a yine, "Bana özür borçlusun. Özür dilediğini söyle. Benden bir sayı çaldın. Bu yüzden hırsızsın da." ifadelerini kullanınca üçüncü kural ihlali de geldi.

Bu ihlal oyun cezasına neden olduğu için ikinci sette durum Osaka'nın lehine 4-3'ten 5-3'e geldi.

"MAÇIN BÖYLE BİTMESİNE ÜZÜLDÜM"

Williams'ı destekleyen seyirciler, Ramos'u maç sonuna kadar yuhaladı. Osaka ise yaşananların gölgesinde kazandığı maç sonrasında, gözyaşlarıyla, "Herkesin Serena'yı desteklediğini biliyordum. Maçın böyle bitmesine üzüldüm. Herkese maçı izledikleri için teşekkür ederim." dedi.

17 BİN DOLAR CEZA ÖDEYECEK

Ayrıca Williams, ABD Açık'ın tek kadınlar finalinde antrenöründen taktik alma, hakeme sözlü sataşma ve raket kırma nedeniyle 17 bin dolar para cezası da aldı.