108 2 1
Facebook Twitter Whatsapp Mail At Kopyala

Sağlık Bakanı Recep Akdağ şehir hastanelerini anlattı

Ensonhaber.com 26.01.2017 10:27

Her hastanın özel bir odada yatırılmasını istediklerini belirten Bakan Akdağ "Şehir hastaneleri de bu felsefenin ürünü" dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kamu-özel sektör iş birliğiyle yaptırılan şehir hastaneleri hakkında konuştu.

Türkiye'de çok şeyin değiştiğini belirten Bakan Akdağ, "14 yıl önce sağlıkta dönüşüm programı hazırlamıştık. Şimdi yeni bir program hazırlıyoruz" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

Mersin Şehir Hastanesi 5 yıldızlı otel konforunda

HER HASTAYI ÖZEL ODADA YATIRMAK İSTİYORUZ

"2002'ye kadar hastanelerin yüzde 90'ı koğuş tipi ve hastalar da o koğuşlarda yatıyordu. Bir insanın en fazla mahremiyete ihtiyaç duyduğu anlardan biri de hasta olduğu andır. O zaman onu ayrı bir odaya koyacaksınız. O odaların adı eskiden 'özel oda' idi. Şimdi bizim için her vatandaş özel ve her vatandaşı özel bir odada yatırmak istiyoruz. Şehir Hastaneleri böyle bir felsefenin ürünü.

Yani bunlar, hastanın çok daha rahat edeceği, çalışanların fonksiyonel açıdan rahat çalışacağı, işimizi kolaylaştıracak hastaneler.

AVRUPA'NIN EN MODER HASTANELERİNİ YAPIYORUZ

Şehir hastaneleriyle Avrupa'nın en modern hastanelerini yapmış oluyoruz.

ESKİ HASTANELERİ DE YENİLİYORUZ

Bir taraftan eski hastaneleri yeniliyoruz. Eski, depreme dayanıklı olmayan hastane falan olmayacak. Hekim sayılarını artırmamız gerekiyor."

Videoları indirmek için ios veya android uygulamalarımızı kullanabilirsiniz.
Mersin Şehir Hastanesi Tanıtım Videosu VİDEO

Videoları indirmek için ios veya android uygulamalarımızı kullanabilirsiniz.
Şehir hastanesiyle birlikte hastalara büyük kolaylık VİDEO

"AİLE HEKİMLERİ BELLİ GÜNLERDE TELEFONDA VATANDAŞLARLA GÖRÜŞECEK"

Acil servislerdeki yoğunluk hakkında da konuşan Bakan Akdağ, "Biz bunun için bir tedbir alıyoruz. Şunu yapacağız, aile hekimlerimizi belli günler için telefonlarla vatandaşlarla görüşebilecek hale getireceğiz. Bir hat olacak, aynen 112 hattı gibi ya da bizim 184 hattı gibi. Hastalık durumunuz için aradığınızda sizin karşınıza o gün nöbetçi olan bir aile hekimi çıkacak. Ona danışabileceksiniz. Size bir anlamda rehberlik yapacak. Ufak bir risk varsa sizi acile yönledirecek, değilse bazı tavsiyeleri olacak" dedi.