24 1 0
Facebook Twitter Whatsapp Mail At Kopyala

Rektör öğrencilerle yemekhaneyi bastı

Ensonhaber.com | DHA | 22.02.2017 16:11

Karabük Üniversitesi Rektörü, yemeklerden şikayet eden öğrencileri yanına alarak yemekhaneye ani bir baskın düzenledi.

Prof. Dr. Refik Polat, Üniversite Konseyi üyeleriyle birlikte kampüste bulunan 2 bin kişilik öğrenci yemekhanesinde denetim yaptı.

ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE DENETLEDİ

Galoş giyen Rektör Polat ve öğrenciler, mutfakta hazırlanan yemekleri ve ürünlerin son kullanma tarihlerini inceledi. Sıfırın altında 18 derecedeki soğuk depoya da giren Rektör Polat ve öğrenciler, burada ağzı açık bazı ürünler gördü. İşletme sahibi uyarıldı. Denetimlerde parçalanmış şekilde bekletilen domatesler çöpe atıldı. Yemekhanede öğrencilerle oturup sohbet eden Rektör Polat, "Denetimleri ihmal etmeyin. Kendiniz gelemezseniz arkadaşlarınızı görevlendirin. Sabah gelip yemeklerin nasıl hazırlandığını, hijyene dikkat edilip edilmediğini izleyin. Habersiz gelin. Not tutup bize bildirin. Kapımız size her zaman açık" dedi.

Videoları indirmek için ios veya android uygulamalarımızı kullanabilirsiniz.
Rektör öğrencilerle yemekhaneyi bastı VİDEO

"ÖĞRENCİLERLE ÖNCEDEN HABERLEŞTİK"

Rektör Polat gazetecilere yaptığı açıklamada da şunları söyledi: "Daha önce sosyal medyadan yemekler konusunda şikayetler geliyordu. Öğrenci Konseyine, 'Yemekhaneye haber vermeden baskın yapalım' dedim. 2 gün önce de tarihimizi belirledik. İşletmecinin haberi olmadığı için biraz şaşırdı. Bir açık varsa baskın yaparsanız görürsünüz. Hazırlıklı gelirseniz neyi göreceksiniz ki? Soğuk depoda ki bazı ürünlerin ağzı açık olduğunu gördük ve uyardık. Onun haricinde ekstra bir şey görmedik."