Mudanya'ya 360 dereceden görünen Atatürk silüeti

CHP'li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya’da herkesin gurur duyacağı bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Mudanya Belediyesi’nin Ömerbey Mahallesi Kanalboyu mevkiinde belediyeye ait alanda hayata geçirdiği Mustafa Kemal Atatürk’ün adını taşıyan Ata Park, ilçe sakinlerinin yeni buluşma noktası oldu.

DÖRT BİR TARAFTAN GÖRÜNÜYOR

Parka, Mustafa Kemal Atatürk’ün 360 dereceden yansıtılan silüetinin anıtı yapıldı. Dört bir taraftan görünen Atatürk görselinin tabanında ise Türk Bayrağı oluşturuldu.

Peyzaj çalışmalarının da tamamlandığı parkta ayrıca Atatürk’ün sözlerinin yazılı bulunduğu banklar yerleştirildi.

"HERKESİN İMRENECEĞİ BİR PARK OLDU"

Cumhuriyetin doğduğu kent Mudanya’nın tarihteki öneminin bilincinde bir yönetimle yönetildiğinin altını çizen Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Göreve geldiğimizde söz vermiştik. Mudanya’da güzel şeyler olacak, Mudanya ile herkes gurur duyacak demiştik. Herkesin imreneceği buluşma noktasını hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Mudanya’ya girdiğinizde Mustafa Kemal Atatürk’ün hangi yönden bakarsanız bakın, silüetini göreceksiniz. O ruhu burada yaşayacaksınız. Herkesin imreneceği, hepimizin gurur duyacağı bir park oldu. Mudanya’ya hayırlı olsun. Mudanya özgürlüklerin, barışın, demokrasinin, sosyal belediyeciliğin, kültür ve sanatın en güzel yaşandığı ilçe. Mudanya’da yarattığımız bu iklim sonsuza dek sürecek.” dedi.