Mark Zuckerberg’in Facebook paylaşımları silindi

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in Facebook paylaşımlarının, şirketi hakkında önemli bilgiler içerdiği gerekçesiyle silindiği iddia edildi.

Ensonhaber.com
DHA
02.04.2019 09:04

İsmi sıkça veri skandallarına karışan Facebook ve kurucusu Mark Zuckerberg, bu sefer farklı bir olayla gündeme geldi.

Mark Zuckerberg’in geçmişte paylaştığı bazı Facebook paylaşımlarının birkaç yıl önce silindiği ve kamuya açık olan mesajlarının, şirketin önemli bilgilerini içerdiği için Facebook tarafından yok edildiği iddia edildi.

Konuyla ilgili Facebook sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, söz konusu paylaşımların teknik bir arıza nedeniyle yanlışlıkla silindiği, yeniden kurtarılma garantisi olmadığı için de paylaşımlarla ilgili geri yükleme çalışması yapılmadıği açıklandı.

zuk

PAYLAŞIMLARDA ŞİRKET VERİLERİ BULUNUYORDU

Zuckerberg'in kaybolan paylaşımları arasında, Instagram’ın satın alınması gibi şirketin yakın geçmişi ile ilgili kritik bilgiler bulunduğu iddia edildi. Silinen paylaşımların 2006-2009 yılları arasında Zuckerberg tarafından kamuya açık bir şekilde paylaşıldığı, bu paylaşımların sayısının tahmin edilenden daha fazla olabileceği söyleniyor.

Ayrıca, Facebook kurucusunun 2007–2008 yılları arasında sosyal paylaşım sitesinde sıkça paylaşımda bulunduğu, buna rağmen söz konusu yıllar arasında hiçbir paylaşımın görünmediği söyleniyor.

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji