Kudüs'te sakin Cuma

Geçtiğimiz hafta Filistinlilerin Mescid-i Aksa'ya girişine onay veren İsaril polisleri, bu hafta da müslümanların girişine engel olmadı.

Ensonhaber.com
Haber Merkezi
11.08.2017 16:11

efrtghn

İsrail'in Mescid-i Aksa'da Filistinlilere uyguladığı zulüme bu hafta da ara verdi. Geçtiğimiz hafta 50 sıırına ara veren İsrail polisleri, bu hafta da uygulamayı sürdürdü, Filistinlilerin cuma namazını Mescid-i Aksa'ya girmesine engel olmadı.

CEMAAT DOLDU TAŞTI

İsrail'in elli yaş uygulaması sebebiyle haftalarca Aksa'ya hasret kalan Filistinliler, geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da camiiyi doldurdu. Çok sayıda kişinin namazlarını kılmak için Mescid-i Aksa'ya koşması sebebiyle camii doldu, cemaat avluya kadar taştı. Filistinli müslümanlar Aksa'nın özgürlüğü için hep bir ağızdan amn dedi.

İSRAİL POLİSİ'NDEN KEYFİ GÖZALTILAR

Mescid-i Aksa'da hiçbir olay çıkmadı ancak Kudüs genelinde polislerin müdahalesi vardı. El-Ayzeriyye semtinde İsrail polisleri, Cuma namazına gitmekte olan 3 genci yoldan çevirerek gözaltına aldığı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde de İsrail polisleri Aksa'yı akşam ezanında kapatmış, namaza gelmeye çalışan müslümanların girişine engel olmuştu.