Kars Baraj gölü görsel güzellik oluşturdu

Ağaçların suya yansıdığı gölde, kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.

Ensonhaber.com
İHA
06.05.2019 11:09

Kars Barajı’nın su tutmasıyla birlikte hızla dolan baraj gölü, bir taraftan yaban hayvanlarına ev sahipliği yapıyor. Ağaçların suya yansımasını izleyen vatandaşlar ise bol bol fotoğraf çekiyor.

AĞAÇLARDAN GÖRSEL ŞÖLEN

Kars’ın en önemli mesire alanlarından birisi olan Dereiçi mevki Boğazköy yolu, vatandaşların uğrak yeri oldu. Kars Barajı’nın su tutmasıyla birlikte sular altında kalan ağaçlar, eşsiz doğa güzelliyle görenleri kendisine hayran bırakıyor. İlkbahar ile birlikte canlanan bitki örtüsü, çevresindeki sular altında kalan ağaçlar, görsel şölen sunuyor.

"DENİZLERDE GÖREBİLECEĞİNİZ YAKAMOZ CİNSİ YANSIMALAR OLUŞUYOR"

Arkadaşlarıyla birlikte baraj gölünün göremeye geldiğini ifade eden Olcay Okan Avşar, “Kars’ın tek mesire alanı diyebileceğimiz bir bölgedeyiz. Dereiçi mevkisindeyiz. Aynı zamanda Kars Barajı’nın da bir uzantısı oluyor. Yani Kars Çayı’nın adeta bir gölet oluşturduğu noktayız. Arkamızda görüyorsunuz sadece denizlerde görebileceğiniz yakamoz cinsi böyle bir yansımalar oluşuyor. Ağaçların çok güzel gölgeleri vuruyor. Sazlıkları görebiliyorsunuz. Kuşların cıvıltısı, Ramazan ayına denk geldik ama bira ay sonra belki çok daha güzelleşecek. İnsanlar bu alanı çok daha iyi bir şekilde değerlendirecekler, diye düşünüyorum.” dedi.