Facebook Twitter Whatsapp Mail At

Kalaşnikofla fabrikayı taradı, güvenliği rehin aldı

Ensonhaber.com 2018-09-10 16:19:30

Sakarya Hendek'te 45 yaşlarında bir kişi Kalaşnikof diye bilinen ağır makineli tüfekle fabrikayı taradıktan sonra güvenlik görevlisini rehin aldı.

Sabah saatlerinde Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikada 45 yaşlarında ismi öğrenilemeyen bir şahıs, sanayi bölgesi içerisindeki bir fabrika önüne gelerek elindeki makineli tüfekle fabrikaya doğru 40-45 el ateş etti.

GÜVENLİK GÖREVLİSİNİ REHİN ALDI

Olayı gören fabrikanın güvenliği şahsı engellemek için müdahale etmek istedi. Saldırgan şahıs, elindeki tüfekle özel güvenlik görevlisini rehin aldı. Sanayi bölgesindeki insanların büyük panik yaşadığı olayda ihbar üzerine olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi.

JANDARMA ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Olay yerine gelen jandarma ekiplerine başlatılan operasyon sonucunda saldırgan şahıs, etkisiz hale getirilerek rehine durumunda olan güvenlik görevlisi yara almadan kurtarıldı. Saldırıda fabrika binasında isabet eden mermiler nedeniyle maddi hasar meydana gelirken, kelepçelenen saldırgan ifadesinin alınması için jandarma karakoluna götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.