50 0 0
Facebook Twitter Whatsapp Mail At Kopyala

İzmir'de şizofreni hastası kıza tecavüz ettiler

Ensonhaber.com | DHA | 13.09.2017 07:20

22 yaşındaki A.A.'ya tecavüz eden Tuncay S. ile Abdullah K., 49'ar yıl hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

İzmir'in Çiğli ilçesinde yolda yürüyenler, bir daireden gelen kadın çığlıklarını duyunca polise bildirdi. Gelen polis ekipleri, eve girmek istedi. Kapının açılmaması üzerine çilingir yardımıyla içeri giren polis ekipleri, yerde yarı baygın çıplak yatan kadını buldu.

2 GÜN BOYUNCA...

Hastaneye kaldırılan ve A.A. olduğu anlaşılan kadın polise verdiği ilk ifadesinde, 2 kişi tarafından zorla alıkonulduğunu ve 2 gün boyunca kendisine tecavüz edildiğini söyledi.

POLİSTE KAYITLARI VARDI

Olayla ilgili soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, genç kadına tecavüz ettiği ileri sürülen kişilerin daha önce poliste kaydı bulunan işsiz Tuncay S. ve kamyon şoförü Abdullah K. olduğunu belirledi.

49 YIL HAPİS İSTEMİ

Polis ekiplerince yakalanan şüpheliler, genç kadın tarafından teşhis edildikten sonra sevk edildikleri adliyede tutuklandı. Haklarında, 'cinsel istismar' ve 'Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak' suçlarından 49'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Şüphellierin yargılanmasına Karşıyaka Adliyesi 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmayla devam edildi. Duruşmaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Pınar Melli ile Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri de katıldı.

Duruşma savcısı, geçen celsede verdiği mütalaasındaki, 'Çocuğa cinsel istismar' suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 'Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak' suçundan 12'şer yıl hapis cezası talebini, bu duruşmada verdiği mütalaa ile tekrarladı.

EK SÜRE İSTEDİLER

Sanık Tuncay S.'nin avukatı Rasih Feridun Sencer, "Vekaletnamemizi gelecek celse vereceğiz, son savunma için ek süre talep ediyoruz" dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Pınar Melli ise savcının mütalaasına katıldıklarını belirterek, sanıkların indirim almadan cezalandırılmasını talep etti. A.A.'nın avukatı Sibel Önder de sanıkların tutukluluk hallerinin devam etmesini ve cezalandırılmalarını talep etti. Mahkeme heyeti, sanık avukatının vekaletinin bir sonraki celseye dek çıkarılıp son savunması için ek süre verilmesine ve sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. 
Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.