79 1 0
Facebook Twitter Whatsapp Mail At Kopyala

Irma'nın vurduğu Miami'de yağmalar başladı

Ensonhaber.com | Haber Merkezi | 11.09.2017 10:18

Irma kasırgasının etkili olduğu Doğu bölgelerinden Miami'de hırsızlık ve yağmacılık olayları baş gösterdi. Özel polisler bölgeye indi.

ABD bir yandan son zamanların en büyük felaketler zinciri ile mücadelesini sürdürürken, diğer yandan da felaetlerin ardından gelen yağma, hırsızlık ve suç olayları ile mücadele ediyor.

Harvey kasırgasının ardından Doğu kıyılarında etkisini gösteren Irma, bölgeyi savaş alanına çevirdi. 6,3 Milyon kişinin tahliye kararıyla boşalttırıldığı bölge hayalet kentlere dönerken, evlerin ve dükkanların boşalmasını fırsat bilen çeteler yağma ve hırsızlık faaliyetlerine başladı.

Irma Kasırgası'nda 50 Türk mahsur kaldı haberi

ÇOK SAYIDA BÖLGEDE YAĞMA VE HIRSIZLIK

Miami'de bir grup yağmacı, boşalan marketin camlarını kırarak içeri girdi, ardından koli koli malzemeleri çıkartarak geldikleri araçların içerisine doldurdu. Polise yakalanmamak için hızla işlerini tamamlamaya çalıştılar.

Orlando'da iki kişi ise bir silah dükkanına girdiler. Silah çalmaya çalışan adamlar polis tarafından yakalandı.

Florida genelinde de ev hırsızlıkları ve market yağmalamaları vardı. Özel harekat polisleirnin ihbar üzerine bölgede operasyoonlar yaptığı bildiridliken, şu ana kadar 32 kişinin yakalanalarak gözaltına alındığı açıklandı.

Videoları indirmek için ios veya android uygulamalarımızı kullanabilirsiniz.
Miami'de halk marketleri yağmaladı VİDEO

IRMA FELAKETİ YAVAŞLIYOR

Bölgede dün itibariyle net olarak etkisini gösteren Irma, bugün yavaşlamaya başladı. 4. kategoride bulunduğu açıklanan Irma, bugün itibariyle 2. kategoride seyrine devam edecek.

Etkisini sürdürececeği açıklanan felaketin ekonomik bilançosunnun 150 milyar doları aşabileceği bekleniyor. Bölgeden 6,3 milyon kişinin tahliyesi gerçekleştirilmişti.