İngiltere metrosunda yangın paniği

İngiltere'nin Başkenti Londra'da, metro hattında yangın çıktı. metro vagonları dumanla doldu. Yolcular büyük panik yaşadı.

Ensonhaber.com
Haber Merkezi
11.08.2017 12:34

İngiltere'de yangın paniği yaşandı. Başkent Londra'da bulunan Oxford semtindeki metro istasyonunda yangın çıktı. Yangının alevleri görünmese de, metro hattında bulunan vagonların içi dumanla doldu.

İngiltere metrosunda yangın paniği İZLE

Aniden kapı ve camlardan içeri sızan duman yolcuları etkiledi. Nefes almakta güçlük çeken yolcular kıyafetlerini maske gibi kullanarak ağız ve burunlarını kapattı.

YANGIN LARMI VERİLDİ

İstasyonda bulunan yangın alarmlarının çalmasıyla acil duruma geçilirken, metro tahliye edilmeye başlandı. Kapıların açılmasıyla vagonların içindeki duman dışarı dağıldı. Bu sefer de peronda bekleyenler dumandan zor anlar yaşadı.

YOLCULAR TAHLİYE EDİLDİ

Metrodan çıkartılan yolcuların tahliyesi peron dışına sağlandı. Tahliyenin hemen ardından olay yerine gelen ambulans ekipleri ilk yardım dumandan etkilenen yolculara ilk yardım müdahalesi uygularken, Londra itfaiyesi de yangına müdahale etti.

Olayda can kaybı yaşanmazken, dumandan etkilenenler hastanelere sevkedildi. Yanına neyin sebep olduğuna ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.