Mustafa Sarıgül İstanbul mitinginde konuştu - izle

CHP İstanbul Adayı Mustafa Sarıgül, partisinin Büyük İstanbul Buluşması’nda önemli açıklamalarda bulundu.

Mustafa Sarıgül'ün İstanbul'da CHP'li vatandaşlarla buluştu. Sarıgül'ün miting konuşması sık sık şarkılarla kesildi. Sarıgül'ün miting şarkılarından biri de Gülben Ergen'den Kandıramazsın Beni şarkısıydı.

Mustafa Sarıgül İstanbul mitinginde konuştu - izle

İşte Sarıgül’ün konuşmasından satırbaşları:

Sevgili kardeşlerim, barış için özgürlük için İstanbul'umuzun her noktasında Türkiye’nin her noktasında televizyonlarının başında bizi izleyenlere sevgililerimi gönderiyorum. Bugün İstanbul için bugün Türkiye için bugün inançlara saygılı laiklik için dönüm noktasıdır.  Yıllarca el ele olduk, omuz omuza olduk ama şunu içtenlikle bütün yurttaşlarımın Sinan Erdem’den duymasını hep birlikte arzu ediyoruz. Ötekisi olmayan bir anlayışla yola çıkıyoruz özgürlük için, barış için yola çıkıyorum. Buradaki vatandaşlarımızın haklarını hukuklarını koruyacağız ama bize oy vermeyenlerin de hak ve hukuklarını koruyacağız.

BOL BOL RESİMLERİNİ ÇEKİN

Bugün İstanbul tarihi bir gün yaşıyor. Bugün CHP yeniden şahlanıyor. İstanbul’un yeniden doğuşunu bismillah diyerek ilan edeceğiz. Bugün burada resimlerini bol bol çekin. Çünkü bugün sosyal demokrasinin barışı, yeniden şahlanışı kardeşlerim.

CHP ADAYI OLMAK ONURLARIN EN BÜYÜĞÜ

Cumhuriyet Halk Partisi adayı olmak onurların en büyüğüdür. CHP adayı olmak hizmet adamı olmak demektir. İstanbul’umuzu demokratik dünya ile buluşturmaktır. Ülkemize, şehrimize toprağımıza sahip çıkmaktır.  CHP adayı olmak Mustafa Kemal Atatürk’ün adayı olmaktır.

MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ

Hepimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz evet. Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Sevgili kardeşlerim, İstanbul ülkenin birliğini beraberliğinin başkentidir. Her  rengini içinde barındıran bir dünya kentidir. İstanbul’da huzur varsa dünyada huzur vardır. İstanbul’da huzuru bismillah diyerek sağlayacak kadro burada.

30 MART'TA SARIGÜL KAZANACAK

Yasa gereği ve demokrasi anlayışımız gereği adayız. Ama 30 Mart akşamı 20:30’da Allah kısmet ederse cennet İstanbul’umuza hizmeti hep beraber yapacağız. Siz zannetmeyin ki 30 Mart’ta Sarıgül kazanacak, CHP kazanacak. 30 Mart’ta barış kazanacak, özgürlük kazanacak. 

KONUŞMANIN SONUNDA ÖYLE LAFLAR VAR Kİ....

Sakin olun daha konuşmanın sonunda öyle laflar var ki.

BENİM BELEDİYE BAŞKANLARIM SABAH 06.00'DA KALKACAK

Buradan bütün belediye başkanlarım ile birlikte şu sözü veriyorum. Belediye başkanı olduğumuzda geldiğimiz yeri unutmayacağız. Nankör olmayacağız, ben değil biz diyeceğiz. Benim belediye başkanlarım sabah 06:00 kalkacak gece 23:00’e kadar koşacak. Benim belediye başkanın koltuğunu değil cennet vatanı koruyacak. Bireylerin değil toplumun belediye başkanı olacak.  Yandaşlarının değil hak edenin işini yapacak.

BAŞI AÇIK OLAN DA KAPALI OLAN DA BİZİM

Benim belediye başkanım sorun değil çözüm üretecek.  Sürekli yurttaşlarımızla birlikte olacak. Asla ve asla ötekimiz olmayacak. Başı açık olan da bizim başı kapalı olan da. Bize gelen yurttaşımıza nereden geldin, nerede oturuyorsun diye sormayacağız. Hangi partiye oy verdin demeyeceğiz. Tek soracağımız “Allah’ımın bana verdiği güçle sana nasıl yardımcı olabilirim? “

İSTANBUL'DA VAKİT TAMAM, DEĞİŞİM ZAMANI

Haftalardır büyük bir coşkuyla ilçe ilçe mahalle mahalle dolaşıyorum. Manzara şudur: İstanbul’da yurttaşlarımız bir değişim istiyor. İstanbul’da vakit tamamdır, değişimin zamanı gelmiştir.  Bunu hep beraber sağlayacağız merak etmeyin. Sevgili belediye başkanlarım…

PROTOKOL TRİBÜNÜ OTURURSA RAHAT EDECEĞİM

Arkadaşlar o protokol tribünü oturursa ben de rahat edeceğim. Beni tanımıyorsunuz herhalde.

BELEDİYE BAŞKANLARIM GECE 02.00'DE SAVCILAR SİZİ ZİYARET EDEBİLİR 

Belediye başkanlarım, İstanbul’da gece saat 02.00'de evinizi, işyerinizi savcılar ziyaret edebilir. Sakin olacağız. 

KORKUTAMAZSIN BENİ

Zannettiler ki Sarıgül’ü korkutabilirim, durdurabilirim, döndürebilirim. Korkutamazsın beni, durduramazsın beni döndüremezsin beni…

AYNI ŞARKIYI 10 YIL ÖNCE BAYKAL'A KARŞI KULLANMIŞTI

Mustafa Sarıgül, bundan 10 yıl önce de miting alanlarında , ‘Ya hero ya merro’ diyerek CHP Lideri Deniz Baykal’a meydan okumuş ve Gülben Ergen’in "Durduramazsın beni" şarkısını Baykal'a karşı kullanmıştı.

Yorum Yaz

Haber : Mustafa Sarıgül İstanbul mitinginde konuştu - izle