Florida'da Irma'nın ardından hırsızlıklar artıyor

Irma Kasırgası'nın vurduğu Florida'da hırsızlık olaylarında yükseliş var. Hırsızların bir markete girişi güvenlik kamerasına yansıdı.

Ensonhaber.com
Haber Merkezi
13.09.2017 10:50

ABD'nin son zamanlarda yaşadığı en büyük doğal felaketlerden olan Irma kasırgası bölgedeki etkisini büyük oranda yitirdi. Kasırganın geçtiği güzergahta yaralar sarılmaya çalışırken, bir diğer yandan da hayalet şehire dönen bölgede hırsızlık ve yağma olaylarında artış var.

HIRSIZLAR MARKETİ SOYDU

Florida'nın Tampa kentinde bulunan bir market de soygunların hedeflerinden sadece biri oldu. Hırsızlar çoktan boşaltılmış olan markete araçları ile geldiler. Aracın gazına son sürat basan hırsızlar doğruca dükkana daldılar. Aracın dükkana girmesi sonucu kapı ve camlar kırıldı, sonrasında ise çete markete girdi.

Irma'nın vurduğu Florida'da hırsızlık VİDEO

Hızlıca içerdekileri toplayan hırsızlar çaldıkları kucak dolusu malları araçlarına yüklediler. Kısa süre içerisinde ne var ne yok herşeyi toplayan hırsızlar tekrar araçlarına binip kaçtılar.

YAĞMACILIKTA YÜKSELEN ARTIŞ

Irma'nın sebep olduğu yıkım sonrasında kentler boşalmış, bu durum da en çok yağmacıların ve hırsızların yüzünü güldürmüştü. Miami ve florida genelinde çok sayıda hırsızlık olayı Irma'nın ardından kameralara takılmış, önüne geçebilmek için bölgeye özel kuvvetlere bağlı polisler sevkedildmişti.