Engelli oğluyla durakta yatan annenin yüzü artık gülecek

İzmir'de 9 aydır yüzde 80 engelli oğluyla birlikte sokaklarda yaşayan anne Seval Taşkın’ın yardım çığlığına binlerce kişi karşılık verdi.

Ensonhaber.com
İHA
28.08.2018 11:30

63 yaşındaki Seval Taşkın ve 35 yaşındaki yüzde 80 engelli raporu bulunan oğlu Batuhan Sezgin’in içler acısı hali, gören herkesin içini acıtmıştı.

9 AYDIR SOKAKTA YAŞIYORLARDI

Anne ve oğlu, ailevi durumların kötüye gitmesiyle beraber 9 ay önce sokakta kalmaya başlamıştı. Bornova ilçesindeki Kamil Tunca civarında son 3 aydır da otobüs duraklarında idare eden anne ve oğlunun yürekleri burkan görüntüleri, İhlas Haber Ajansı kameralarına yansımıştı.

Engelli oğluyla durakta yatan annenin yüzü artık gülecek VİDEO

TEK İSTEĞİ SICAK BİR YUVAYDI

Anne Taşkın’ın, "Son 3 aydır buradaki otobüs durağında kalıyoruz. Burada bulunan benzin istasyonunda temel ihtiyaçlarımızı gideriyoruz. Bulursak bir şeyler yiyoruz, bulamazsak öyle yatıyoruz. Üç gün boyunca çocuğumun aç yattığını biliyorum. Benim tek isteğim oğlumla birlikte yaşayabileceğim bir göz odalı ev." sözleri ise milyonlarca insanı ağlattı.

YARDIM ÇIĞLIĞINI HERKES DUYDU

Annenin yardım çığlığına ise kimse kayıtsız kalmadı. Televizyonlardan, internet sitelerinden ve gazetelerden haberi okuyan vatandaşlar, anne ve engelli oğluna yardım etmek için adeta sıraya girdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ da, anne ve oğluna duyarsız kalmadı. Görüntüleri izleyen Hamza Dağ, İHA muhabirlerini bizzat arayarak ailenin bilgilerini aldı ve yetkili kurumlarla temasa geçti. Bornova Kaymakamlığı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, Dağ’ın girişimi üzerine ailenin sorunlarının giderilmesi için bir çalışma başlattı.

PANSİYONA YERLEŞTİRİLDİLER

Görevliler, hemen anne ve engelli oğlunu kaldığı duraktan alıp bir pansiyona yerleştirdi. Ev tutulması ve eşyalarında alınması için bir girişim başlarken, ailenin birkaç gün içerisinde tutulacak eve yerleştirileceği ve yine Batuhan Sezgin’e de engelli maaşının bağlanacağı bildirildi.

EVLERİNE YERLEŞTİRİLECEKLER

Anne Seval Taşkın, yetkililerin devreye girmesine çok mutlu olduklarını belirterek, "Kaymakamımız ile görüştük. Durumumuzu anlattık onlarda yardımcı olmak için çalışma başlattı. Geçici olarak bir pansiyona yerleşeceğiz oğlum ile daha sonra oğlumla birlikte yaşayabileceğimiz evi ayarlayacak kaymakamlığımız. Ev bulunduktan sonra maddi ve manevi yardımlara devam edileceği belirtildi. Oğlumun kesilen engelli maaşı için de çalışma başlatıldı." dedi.

"Annemden beni ayırmayın" sözü ile herkesi etkileyen engelli Batuhan Sezgin de, "Annemden ayrılmadan yaşamaya devam edeceğiz. Çok mutluyum." sözleri ile mutluluğunu paylaştı.