Çeşme'de manzarayı kapatıyor diye ağaç katliamı yaptılar İZLE

Çeşme'de bulunan bir sitenin önündeki çok sayıda ağaç, denizi görebilmek için kesildi. Ağaç katliamı, bir vatandaşın çekip facebook'a yüklediği videoyla ortaya çıktı.

Ensonhaber.com
17.09.2014 17:41

İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı Dalyan'da bulunan bir sitenin sakinleri, villalarının önünde bulunan ağaçları "denizi daha iyi görebilmek" adına kestiler. Bir vatandaş, ağaç katliamını videoya çekerek sosyal paylaşım sitesi facebook'ta paylaştı.


DENİZ MANZARASINI KAPATIYOR DİYE...

Gezi parkında ağaç kesilecek diye günlerce ortalığı birbirine katan Beyaz Türkler, Çeşme'de yapılan ağaç katliamını görmedi. Dalyan'daki Erbil Sitesinin yönetimi, yaptıkları toplantı sonucu 12'ye karşı 14 oyla, evlerin önündeki fıstık çam ağaçlarını deniz manzarasını kapattığı gerekçesiyle, kökünden kestiler. Kesim izni olmadan yönetimin kafasına göre kestiği ağaçların içler acısı görüntüsü ise bir vatandaş tarafından videoya çekildi.

Çeşme'de manzarayı kapatıyor diye ağaç katliamı yaptılar İZLE

"ZEVKE DÜŞKÜN AHLAKSIZ İNSANLAR BUNLAR"

Videoyu çekerken sesi titreyen vatandaş, gördüğü manzara karşısında yaşadığı acıyı ise şu sözlerle anlatıyor; "Burası Çeşme Erbil Sitesi, 25 ağacı kestiler. Kökleri ağlıyor, yaş var burda. Bu kadar zevke düşkünlük, bu ağaçları yok etmeye değmez. Ben bunları içim parçalanarak izliyorum. Neyse bunların cezası çeksinler. Zevke düşkün ahlaksız insanlar bunlar."


"YERİNE MANZARAYI KAPATMAYACAK AĞAÇLAR DİKECEĞİZ"

Olayın duyulmasının ardından site yönetiminden bir açıklama geldi. Yönetim, kesilen ağaçların yerine manzarayı kapatmayan bodur ağaçlar dikeceklerini, ayrıca başka bir yere de telafi amacıyla 2000 adet ağaç dikeceklerini duyurdu. Ancak ağaçların nereye dikileceği ile ilgili bir bilgi verilmedi.