45 1 1
Facebook Twitter Whatsapp Mail At Kopyala

Cenevre otomobil fuarı kapılarını açtı

Ensonhaber.com 02.03.2016 12:04

Dünyanın en önemli otomobil etkinliklerinden olan ve bu yıl 86. kez düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı, basın günüyle kapılarını açtı.

Palexpo Sergi ve Kongre Merkezinde bu yıl 86’ıncısı düzenlenecek fuarda birçok önemli marka yeni modellerini sergileyecek. Basın açılışı sırasında büyük ilgi gören fuarı bu sene 700 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

FUARDAN ÇOK ÖZEL 100 FOTOĞRAF

Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı, Ferrari, Lamborghini, Aston Martin, McLaren, Porsche, Bentley gibi yüksek performanslı otomobillerin görücüye çıktığı bir fuar olarak biliniyor. Fuar, 13 Mart'a kadar gezilebilecek.

Videoları indirmek için ios veya android uygulamalarımızı kullanabilirsiniz.
Peugeot'nun yüzde 80'ini 3D yazıcıyla ürettiği Fractal modeli İZLE


Fotoğraf: Fuara içinde para olduğu düşünülen bir çantayla gelen müşteri.

PEUGEOT'NUN YÜZDE 80'İNİ 3D YAZICIYLA ÜRETTİĞİ MODELİ

3D yazıcılar popülerleştiğinden beri moda tasarımlarından, dünyanın en küçük matkabına kadar aklınıza gelebilecek ne varsa üretildi. Sıra otomobillere geldi. Peugeot, yüzde 80'ini 3D yazıcıyla ürettiği Fractal modelini fuarda tanıttı.

Peugeot’nun, üretim aşamasında StelLab ve Focal işbirliğiyle geliştirmiş olduğu “Tactile Bass System” adlı bir tasarım sisteminin kullanıldığı araç, iç kısmında 3D yazıcı ile üretilmiş parçalar bulunduruyor.Bu parçalar, aracın iç kısmının yaklaşık olarak %80’lik bir bölümünü kaplıyor.Koltuklara ve aracın çeşitli bölgelerine entegre edilmiş 13 adet dahili hoparlör araç içinde dinamik bir ses ortamının yaratılmasını sağlıyor.Böylece, ses dalgaları havada yayılmak yerine arabanın iç kısmını kaplayan akustik parçalara çarparak dolaşıyor ve ses seviyesi optimal seviyeye indirgeniyor.

2.8 SANİYEDE 100 KİLOMETREYE ÇIKIYOR

Lamborghini, markanın kurucusu Ferruccio Lamborghini’nin 100. doğum yılı şerefine “Centenario”yu üreterek onu andı. Fuarda tanıtılan ve Aventador modelinden türetilen otomobil, 770 biygirlik bir güce sahip. 100 km/s hıza 2.8 saniyede çıkabilen Centenario, sadece 40 adet üretilecek.