13 0 0
Facebook Twitter Whatsapp Mail At Kopyala

Camiye halı bağışlayarak hapis cezasından kurtuldu

Ensonhaber.com | DHA | 13.09.2017 08:53

Adana'da bir imam kendisine hakaret edip vurmaya çalışan Mustafa Karakeçili hakkındaki şikayetini halı bağışı karşılığında geri çekti.

Adana'da, temizlik işçisi Mustafa Karakeçili, iddiaya göre, 15 Mart'ta oğluna Yüreğir İlçesi Sarıçam Mahallesi'ndeki Zekiye Düşmez Hal Cami avlusunda bir kişinin tokat atması üzerine, konuyu konuşmak için imam Uğur Kocatürk'ün yanına gitti. İmamın kolundan tutup çeken Karakeçili, "Benim oğlumu kimse dövemez, bize kimse karışamaz." diyerek tepki gösterdi. İmam Kocatürk de, "Kiminle problemin varsa onunla görüş" deyince, Karakeçili, hakaret edip yumrukla vurmaya çalıştı.

İMAM ŞİKAYET ETTİ

Çevredekilerin araya girmesiyle tartışma büyümeden önlenirken, cami imanının şikayeti üzerine Karakeçili hakkında 'hakaret ve yaralamaya teşebbüs' suçlarından soruşturma başlatıldı.

HALI KARŞILIĞINDA UZLAŞMA SAĞLANDI

Suçun uzlaştırma kapsamında olması nedeniyle dosya, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosunca uzlaştırmacı Soner Yetkin'e verildi. Olayla ilgili uzlaştırmacı Yetkin'in görüştüğü imam Uğur Kocatürk, şüphelinin camiye halı yardımı yapması karşılığında uzlaşacağını söyledi. İmamın teklifini kabul eden Mustafa Karakeçili de imamın görev yaptığı camiye 2 bin 500 liralık halı bağışlayarak 'hakaret ve yaralamaya teşebbüs' suçlarından toplam 2 yıl 9 aya kadar hapis cezası ile yargılanmaktan kurtuldu.

"HEM SORUNUMUZU ÇÖZDÜK HEM DE CAMİMİZİN EKSİĞİNİ GİDERDİK"

Cami imamı Uğur Kocatürk, olayın tatlıya bağlanmasının sevindirici olduğunu belirterek, "İnsanlar sinirli olduklarında yanlış şeyler yapabiliyor. Önemli olan bunların bir daha tekrar edilmemesi ve yapanların affedilmesi. Biz de uzlaşma sağlayarak hem dava görülmeden sorunumuzu çözdük hem de camimizin eksiğini giderdik." diye konuştu.