25 1 0
Facebook Twitter Whatsapp Mail At Kopyala

Cami imamının evine ateş açan saldırganlar yakalandı

Ensonhaber.com | Ajanslar | 12.08.2017 01:17

İstanbul Sultangazi'de silahlarla sağa sola ateş açan ve bir cami imamına ait lojmana seri ateş açan alkollü 4 saldırgan yakalandı.

Polisi harekete geçiren olan dün gece saat 04.30 sıralarında Sultangazi'de meydana geldi. Otomobille seyreden bazı şüpheliler, etrafa ve cami imamına ait lojmana ateş açtı. Olayla ilgili İstanbul Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü çalışma başlattı.

ARAÇLARLA GEÇERKEN ATEŞ ETTİLER

Güvenlik kamera görüntülerinden saldırı gerçekleştiği sırada 2 aracın lojman önünden geçtiği belirlendi. Araçların plakaları alan polis, plakalardan kimliklerine ulaştığı ve imam evine açılan ateşten öncede bir tankere ateş ettikleri belirlenen şahısları adreslerine yaptığı operasyonla yakalayarak gözaltına alındı.

Videoları indirmek için ios veya android uygulamalarımızı kullanabilirsiniz.
Sultangazi'de çevreye ateş açanlar güvenlik kamerasında

BİRÇOK SUÇTAN SABIKALARI VAR

Yakalanan ve Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Servet Şen, Hüseyin Sönmez, Murat Keskin ile HASAN Tahsin Sönmez isimli 4 şüphelinin suç kaydı incelemesinde  terör örgütü bağlantısı olmadığı ancak çok sayıda asayiş olayından kayıtlarının bulunduğu öğrenildi. "Yaralama", "Mala zarar verme", "Rüşvet", "Hakaret" gibi suçlardan kayıtları bulunan şüphelilerden mahkemeye sevk edilen Hasan Tahsin Sönmez isimli şüpheli tutuklanırken diğerlerine adli kontrol kararı verildi.