Bursa'da yolcu otobüsüne taşlı saldırı

Bursa-Ankara seferi yapan yolcu otobüsüne, otobanda yol kenarındaki yüksek yamaçtan kaya parçası fırlatıldı. Yolcular büyük panik yaşarken, can kaybı ya da yaralanan olmadı.

Ensonhaber.com
DHA
13.06.2018 08:31

Merkez Osmangazi ilçesi Bursa-Ankara Otobanı, Demirtaş mevkisinde Ankara-Bursa seferi yapan Bülent Aydın idaresindeki 16 KPZ 56 plakalı yolcu otobüsü, otobanda seyir halindeyken, iddiaya göre 2 kişi tarafından yol kenarındaki yüksek yamaçtan kaya parçası fırlatıldı.

KAYA PARÇASI MUAVİN KOLTUĞUNA DENK GELDİ

Kaya parçası, 30 yolcunun bulunduğu otobüsün ön camından içeriye girerek muavin koltuğuna saplandı. Muavinin o anda yolculara çay ikramı yapması can kaybını önledi.  Bu sırada 2 şüpheli ormanlık alana kaçarak kayıplara karıştı. Olayın ardından otobüs şoforü Aydın, güçlükle durabildi.

Büyük panik yaşayan yolcular, firmaya ait başka bir otobüsle Ankara'ya yola çıkarıldı. Ayrıca başka bir otomobilinde ön camına kaya parçası atıldı. Otomobil de büyük zarar gördü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öte yandan polis ekipleri de geniş güvenlik önlemi aldı. Uzun namlulu polis ekipleri, otobüs çevresinde çalışma yapan ekip arkadaşları için çevre güvenliği aldı.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.