119 1 0
Facebook Twitter Whatsapp Mail At Kopyala

Boğaya karate yapan Bursalı: Bir an benden korktu ama

Ensonhaber.com | DHA | 13.09.2016 13:11

Bursa'da kaçan boğayı yakalamaya çalışırken karate yapan Yavuz Arslan "Boğa bir an benden korktu ama sonra beni ezip geçti" dedi.

Bursa'da bayramın birinci günü kaçan boğayı yakalamak için her türlü taktiği deneyen Yavuz Arslan, son çare olarak boğaya karate yapınca sosyal medyada günün konusu haline geldi.

"BİR AN BENDEN KORKTU AMA SONRA BENİ EZİP GEÇTİ"

Yaşanan olay sonrası telefonları susmayan Arslan, o anları şöyle anlattı:

"Her ne konuda olursa olsun hep mahallelimin yardımına koşmaya çalıştım. Boğa kaçınca kendi kestiğim boğayı bırakarak onun peşinden koştum. Kement attım olmadı, ip gerdik olmadı, ben de son çare olarak boğayla göz göze geldiğim anda karate yapmaya başladım. Etkili oldu. Boğa bir an benden korktu. Ama sonra beni ezip geçti. Yaralandım ama peşinden koşmayı bırakmadım. Sonunda belediyenin kurban timi gelerek sakinleştirici iğne yaptı ve o şekilde yakaladık"

Videoları indirmek için ios veya android uygulamalarımızı kullanabilirsiniz.
Kaçan kurbanlık danaya karateli gözdağı VİDEO

"YÜZME HARİCİNDE HER TÜRLÜ SPORLA İLGİLENDİM"

Seneye Kurban Bayramı'nda belediyeden boğa timi için teklif gelirse değerlendirebileceğini ifade eden Arslan, "Telefonlarım susmadı. Yüzme haricinde her türlü sporla ilgilendim. Karate, judo her şeyi biliyorum ama yüzemiyorum. Onu da denedim boğuluyordum, yüzme işini bıraktım" dedi.