287 3 0
Facebook Twitter Whatsapp Mail At Kopyala

Apple 3 yeni iPhone modeli tanıttı

Ensonhaber.com 12.09.2017 22:01

Apple iPhone X'i duyurdu. Merakla beklenen 10. yıl edisyonu iPhone X'in özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi de belli oldu.

Apple, iPhone X’in orijinal iPhone’da bu yana en büyük sıçramayı gerçekleştirdiğini belirtiyor. iPhone X su geçirmez ve iki renk seçeneği var.

3 KASIM'DA SATIŞTA

iPhone X, 64 ve 256 GB olmak üzere iki farklı seçenekle gelecek. 64 GB depolama alanına sahip model için 999 dolar ödemek gerekecek. iPhone X, 27 Ekim’de ön satışa çıkacak. Telefon, 3 Kasım’da raflardaki yerini alacak.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yeni Retina ekranın ismi Super Retina Display. Ön tarafı tamamen cam. Sızıntılarda olduğu gibi.fiziksel Home düğmesi yok. iPhone X'i uyandırmak için ekrana dokunmanız yeterli. Ön taraftaki True Depth Camera sistemine kızılötesi kamera, ön kamera, mikrofon, hoparlör, ortam ışığı sensörü dahil.

Videoları indirmek için ios veya android uygulamalarımızı kullanabilirsiniz.
iPhone X tanıtıldı VİDEO

HOME TUŞU YOK

iPhone X'lerde dikkat çeken bir diğer özellik ise ön yüzünde artık Home tuşunun olmaması. Artık ana ekrana dönmek için ekrana dokunmak yeterli. Touch ID’nin yerini ise Face ID alıyor. iPhone X’in önündeki küçük alan ise oldukça kalabalık görünüyor. iPhone X, A11 Bionic neural engine adını taşıyan bir işlemci barındırıyor. Face ID; yüzdeki değişimleri algılayıp uyum sağlayabiliyor. Fotoğrafla sistemi kandırmak ise mümkün değil. Face ID, Apple Pay ile yapılacak ödemelerde doğrulama yöntemi olarak da kullanılabilecek.

Videoları indirmek için ios veya android uygulamalarımızı kullanabilirsiniz.
Apple'in yeni amiral gemisi: iPhone X VİDEO

IPHONE X DİĞER ADIYLA IPHONE 10

iPhone X yani iPhone 10 resmen geldi! 2436x1125 piksel ekran çözünürlüğünü destekleyen iPhone X'in 5.8 inç'lik ev bir ekranı var. Aynı zamanda OLED teknolojisini kullanan ilk iPhone olma özelliğini de taşıyan iPhone X hem Dolby Vision hem de HDR desteğine sahip.

Videoları indirmek için ios veya android uygulamalarımızı kullanabilirsiniz.
Iphone 8 ve Iphone 8 plus tanıtıldı VİDEO