Facebook Twitter Whatsapp Mail At

Antalya'da düğüne haciz geldi

Ensonhaber.com 2018-09-09 13:07:27

Boşandığı eşinden olan çocuğuna nafaka ödemediği için 50 bin TL'lik haciz işlemi başlatılan kişinin üçüncü kez evlendiği düğününe haciz uygulandı.

Saat 18.30'da Döşemealtı ilçesindeki bir çiftlikte gerçekleştirilecek düğün için saatler öncesinde polis ekipleri gelerek güvenlik önlemi aldı. Gelin ve damadın beklendiği sırada çiftliğe haciz memurları geldi.

LÜKS OTOMOBİLLE DÜĞÜNE GELDİLER

Düğün töreninin yapılacağı çiftliğin giriş kapısına kadar beyaz lüks otomobille gelen Mert T. ve Gizem T. otomobilden alkışlar eşliğinde indi. Davetlilerle birlikte bir süre girişte oynayan gelin-damat, daha sonra nikahın kıyılacağı alana geçti.

HACİZ GELMESİN DİYE MASALARDAN TOPLADILAR

Nikahın kıyılması ve ilk dansın ardından gelin damat birlikte davetlileri masalarında ziyaret etti. Takı töreni yapmayan çift, davetliler tarafından hediye edilecek takı ve paraların haczedilmesini önlemek için ziyaret ettikleri masalarda davetlilere bir bez kese uzattı. Ziyaretin ardından iddiaya göre kese damadın yakınları tarafından alınarak saklandı.

CEBİNDEKİ MADENİ PARALARI ÇIKARDI

İcra memurlarının mahkeme kararını işleme almak zorunda olduğunu söylemesi üzerine iddiaya göre damat Mert T. cebindeki madeni paraları çıkararak tüm parasının bu olduğunu söyledi. Semra Ç.'nin avukatı Erdal Yiğit'in itirazı üzerine icra memurları bu defa davetlilere tutulan ve içerisinde altınların konulduğu bez keseyi istedi.

ÇALINDIĞINI SÖYLEDİ

Bez kesenin çalındığını söyleyen damadın yakınları daha sonra keseyi bulduklarını söyleyip içerisindeki 50 Türk lirası ile birlikte keseyi icra memurlarına teslim etti.

103 LİRA HACİZ UYGULANDI

Bunun üzerine haciz memurları damada takılan 53 lira 95 kuruş, damadın parmağındaki maddi değeri bulunmayan yüzüğe ve kesedeki 50 lira olmak üzere toplamda 103 lira 95 kuruşa haciz uyguladı.

Antalya'da düğüne haciz geldi ViDEO

Avukat Erdal Yiğit ve icra memurları, çalındığı söylenen altınların bulunması için de olayı karakola taşıdı. Döşemealtı İlçe Emniyet Müdürlüğüne giden avukat Erdal Yiğit, Nafaka ve tazminat, davalı tarafından ödenmedi. Ödemediği gibi şirketleri kapattı. Bugün düğünde kendi üzerinde 53 lira 95 kuruş bir de kesede çıkan 50 liraya haciz uyguladık. Düğünde altınların çalındığını söylediler. Karakola geldik çalınan altınlar için şikayetçi olacağız diye konuştu.