Facebook Twitter Whatsapp Mail At

Anadolu Ajansı Orta Doğu haberlerini Kudüs’ten verecek

Ensonhaber.com 2018-01-05 08:55:33

Anadolu Ajansı Uluslararası Haberler Yayın Yönetmenliği’ne bağlı Orta Doğu Haberleri Editörlüğü, artık Doğu Kudüs’ten yönetilecek.

Dünyanın en etkin haber ajanslarından biri olma vizyonu çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren Anadolu Ajansı (AA), Kudüs ile ilgili gelişmelerin ardından Orta Doğu Haberleri Editörlüğü’nün merkezini İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs'e taşımaya karar verdi.

Kutsal kent, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması ve ardından İslam İşbirliği Teşkilatı'nın İstanbul'da Doğu Kudüs'ü Filistin devletinin başkenti kabul etmesiyle tansiyonun yükseldiği Orta Doğu’da, gelişmelerin merkezine oturmuştu.

AA, ORTA DOĞU OPERASYONLARINI GÜÇLENDİRECEK

AA, bölgenin en önemli siyasi ve dini merkezi konumundaki kutsal şehirden yöneteceği Orta Doğu operasyonlarını 2018’de güçlendirmeye devam edecek.

AA Orta Doğu Haberleri Editörlüğü’nün merkezi, daha önce Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta bulunuyordu.

Uluslararası Haberler Yayın Yönetmenliği’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Orta Doğu Haberleri Editörlüğü, Fas, Cezayir, Libya, Tunus, Mısır, Filistin, İsrail, Lübnan, Ürdün, Irak, İran, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Bahreyn, Umman, Yemen ve İran’daki ofislerinden haber operasyonlarını yönetiyor.