Adana'da yaşlı kadının emekli maaşı habersizce çekildi

Adana'da 90 yaşındaki Nuriye Tekintamgaç, 500 lira yaşlılık maaşının kendisinden habersiz olarak çekildiğini öne sürdü.

Ensonhaber.com
DHA
12.06.2018 09:38

35 yaşındayken eşini kaybeden Nuriye Tekintamgaç'ın 5 çocuğu, annelerini elektriği, suyu ve pencere camı olmayan Seyhan ilçesi Denizli Mahallesi'ndeki müstakil eve bıraktı. Yıllardır komşularının desteğiyle burada yaşamını sürdüren Tekintamgaç, yine komşularının yardımıyla bankaya gitti. Yaşlı kadın, 500 liralık emeklilik maaşının çekildiğini ve hesabında hiç para olmadığını öğrenince şoka girdi.

"EMEKLİ MAAŞIMI YEDİRMEDİLER"

Tekrar evine gelen Tekintamgaç, ne yapacağını şaşırdı. Polisi arayarak şikayetçi olan yaşlı kadın, parayı, torunun banka kartını evden alıp, kendisinden izinsiz çekmiş olabileceğini ileri sürdü.

Evinin kapısının önünde ağlayarak yardım isteyen Tekintamgaç, "Ne yaptım, benden ne istediler? Bir emekli maaşım vardı, onu bile bana çok gördüler. Ramazan Bayramı öncesi beni bu hale soktular. Evimde elektrik, su yok. Hastayım yattığım yatağa bakın. İnşallah bana yaptıklarını herkes görür." dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yaşlı kadın yaşadığı şoku atlamayınca dinlenmek için, emekleyerek merdivenlerden çıkıp yatağına yattı.

Yıkılmak üzere olan tek gözlü bir odada yaşam mücadelesi veren Tekintamgaç'ın, günlerdir yumurta ve bozulmaya yüz tutmuş peynirleri yediği ortaya çıktı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.