Dağlıca Şehidi'nin oğluna sünnet töreni

Şehit Astsubay Okan Taşan'ın oğlu Meriç sünnet oldu. Törene Ankaralılar ilgi gösterdi. Cumhurbaşkanımızı temsilen Özel Kalem Müdürü ve Büyükelçi Dr. Hasan Doğan da Meriç’i yalnız bırakmadı.

Ensonhaber.com
AA
22.06.2018 20:47

2015'te Hakkari Dağlıca'daki PKK'nın hain pususunda şehit düşen Astsubay Okan Taşan'ın oğlu Meriç'in mutlu günü gerçekleşti.

ANKARA MERİÇ'İN YANINDA

Ankara'nın Keçiören semtinde gerçekleştirilen merasime binlerci kişi katıldı. Emniyet teşkilatı Meriç için konvoy yaparken, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli makam aracını tahsis etti.

Dağlıca Şehidi'nin oğluna sünnet töreni ViDEO

KONVOYLA TUR ATILDI

Canikli'nin çiçeklerle süslenen makam aracına binen Şehit Astsubay Üstçavuş Okan Taşan'ın oğlu Meriç, sünnet düğünü öncesinde annesi Aylin Taşan, akrabaları ve sosyal medyadan düğünün haberini öğrenen yüzlerce vatandaşla birlikte konvoy eşliğinde şehirde tur attı.

CUMHURBAŞKANI SEFERBER OLDU

Bu anlamlı günde Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Büyükelçi Dr. Hasan Doğan da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı temsilen Meriç'in yanındaydı.

Sünnet düğününe ayrıca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna altın taktı.

MERİÇ BABASININ MEZARINA GİTTİ

Motosikletli yunus timleri eşliğindeki konvoyla Canikli'nin makamaracında Cebeci Şehitliği'ne gelen Meriç, annesi Aylin Taşan ile birlikte babasının kabrini ziyaret etti. Vatandaş da şehitliğe gelerek aileye destek oldu. Meriç burada, babasının kabrindeki fotoğrafını öperek, babasının yanında olmasını istediğini söyledi.

ENSONHABER'İN ÇAĞRISI YANKI BULDU

Sünnet merasimi öncesi Meriç'i sevindirmek için Ensonhaber çağrıda bulunmuş, çağrı sonrası Ankaralılar ve idari makamlar Meriç'in yanına akın etmişti.